SRBIJA NA UDARU PLJUSKOVA SA GRMLJAVINOM, STIŽU I ORKANSKI VETROVI Hitno se oglasio RHMZ: Ovi delovi zemlje prvi na udaru (FOTO)
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod oglasio se na svom zvaničnom sajtu najnovijim saopštenjem.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- U toku večeri i noći vetrovito. Duvaće umeren i jak, u košavskom području i na planinama olujni, južni i jugoistočni, a na jugu Banata kratkotrajno i sa udarima orkanske jačine, iznad 100 km/h. Vetar će ostati slab samo u Timočkoj Krajini, Podrinju i u Metohiji.
Uveče i tokom noći na zapadu Vojvodine, zapadu i jugozapadu Srbije kiša, na jugozapadu se mogu očekivati i pljuskovi sa grmljavinom uz lokalnu količinu padavina od 10 do 30 mm, naročito u Zlatiborskom, južnom Moravičkom i južnom Raškom okrugu. Kiša će na visokim planinama preći u sneg.
ČESTA PROLAZNA NAOBLAČENjA, UGLAVNOM S KIŠOM UZ POVREMENO JAK I OLUJNI VETAR I S TEMPERATUROM IZNAD PROSEKA
U ponedeljak (26.01.) umereno do potpuno oblačno, na severozapadu Srbije uglavnom suvo, u ostalim krajevima mestimično kiša, na visokim planinama i sneg. Više padavina očekuje se posle podne, uveče i u toku noći na jugoistoku i istoku zemlje, od 15 do 25 mm, lokalno do 40 mm kiše.
Ujutro i pre podne duvaće umeren i jak južni i jugoistočni vetar, na jugu Banata još ujutro sa udarima olujne jačine. Posle podne vetar će biti u slabljenju i postepenom skretanju na severozapadni.
Najniža temperatura od 0 do 9 °S, a najviša u većini mesta od 7 do 13 °S, u Timočkoj Krajini oko 3 °S.
U utorak (27.01.) tokom dana kratkotrajno razvedravanje, a kiša se, uz oblačno vreme, očekuje još ujutro i pre podne uglavnom na istoku i jugoistoku Srbije.
U sredu (28.01.) novo naoblačenje i ponovo pojačanje južnog i jugoistočnog vetra, koji će uveče i u toku noći u košavskom području i na planinama imati udare olujne jačine.
Kiša se očekujue posle podne i uveče, kao i u četvrtak (29.01.), kada će vetar oslabiti.
Česta prolazna naoblačenja s kišom, povremeno pojačanim vetrom i temperaturom iznad proseka prognoziraju se i u nastavku perioda. - stoji na sajtu RHMZ. Foto: Printskrin/RHMZ