SNEG IZAZVAO KOLAPS ŠIROM SRBIJE, ZAVEJAN MILOŠ VELIKI: Saobraćaj otežan na ovim putnim pravcima, oglasio se RHMZ
SNEŽNE padavine koje su zahvatile pojedine delove Srbije, a koje je prethodno najavio Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ), otežavaju odvijanje saobraćaja na više putnih pravaca.
Foto: A. Rovčanin
Saobraćaj na Zlatiboru odvja se otežano usled snega. Takođe, vozači prijavljuju da je na auto-putu Miloš Veliki kod Brđana napadala velika količina snega.
Put ka Divčibarama potpuno je zavejan.
Oglasio se RHMZ
U brdsko-planinskim krajevima, kao i u nižim predelima jugozapadne i južne Srbije sneg uz formiranje/ povećanje visine snežnog pokrivača. U ostalim predelima očekuju se kiša i susnežica, a tokom večeri i noći i sneg.
U oblasti Homolja, kao i u drugim višim predelima na istoku i jugoistoku zemlje očekuje se kiša koja će se lediti na tlu.
U Beogradu oblačno, tokom večeri i noći ponovo sa susnežicom i snegom, u nižim delovima grada i kišom, najavio je RHMZ.
Najava za naredne dane
Sutra oblačno i hladno sa slabim snegom, u nižim predelima severne, istočne i jugoistočne Srbije i sa kišom i susnežicom, dok se u oblasti Homoljskih planina i u višim planinskim predelima jugoistočne Srbije očekuje i ledena kiša. Padavine će uglavnom biti slabe, a nešto veća količina padavina očekuje se samo na istoku i jugoistoku Srbije. Vetar slab i umeren severozapadni. Dnevna temperatura bez većeg kolebanja od 0 do 3 °C, a na istoku zemlje i u Banatu od 4 do 6 °C, najavio je RHMZ.
U subotu oblačno, pre podne sa padavinama: u nižim predelima sa kišom i susnežicom, kratkotrajno i snegom, a u brdsko-planinskim predelima sa snegom uz manje povećanje visine snežnog pokrivača i to posebno na jugozapadu i zapadu zemlje. Posle podne prestanak padavina.
Od nedelje suvo sa dužim sunčanim intervalima i postepeno toplije, osim u mestima gde će se jutarnja magla zadržati veći deo dana, stoji u najavi RHMZ.
BONUS VIDEO - POČEO SNEG U BEOGRADU: Pahulje provejavaju prestonicom