EPIDEMIOLOŠKE MERE U CRNOJ GORI OSTAJU NA SNAZI: U slučaju promene stanja, bez odlaganja će biti prilagođenje stanju na terenu
16. 07. 2021. u 10:45
AKTUELNE epidemiološke mere u Crnoj Gori produžene su do 30. jula, a u slučaju promene epidemiološke slike, one će bez odlaganja biti prilagođene stanju na terenu, saopštila je direktorica Kliničkog centra Crne Gore (KČG) Ljiljana Radulović.
Foto: V. V.
Radulović je na pres konferenciji saopštila da će svi zaposleni u zdravstvu i ustanovama socijalne i dečje zaštite koji nisu vakcinisani, ili nisu preležali koronu, nakon povratka s odmora, morati da urade PCR test pre povratka na posao.
Istakla je i da je do sada u Crnoj Gori vakcinisano više od 70 odsto lekara.
Direktor Instituta za javno zdravlje (IJZ) Igor Galić rekao je da je epidemiološka situacija u zemlji stabilna, te da je, s obzirom na činjenicu da je sezona u jeku, bilo realno da dođe do blagog rasta broja zaraženih.
Pogledajte više