KOSOVO U SRCIMA I DUŠI: U Galeriji opštine Vračar održano tematsko veče Zavičajnog kluba Pećanaca
ZAVIČAJNI klub Pećanaca organizovao je sinoć u Galeriji gradske opštine Vračar tematsko veče pod nazivom "Zavičajni klub Pećanaca u Beogradu - od ideje i osnivanja do danas".
Privatna arhiva
Posetioci, kao i članovi Zavičajnog kluba, bili su u prilici da vide izložbu fotografija "Žene Peći u 20. veku", kao i "Obeležavanje 100 godina Pećke gimnazije", dok su se okupljeni najviše zadržali posmatrajući fotografije povodom akademije "Obeležavanje 100 godina osolobođenja od Turaka". Takođe, na izložbi je prikazano i 72 panoa na kojima su predstavljena razna dešavanja kluba.
Zavičajci, članovi kluba koji neguju tradiciju i duh Peći, redovno se sastaju u okviru Kluba Pećanaca i uživaju u susretima.
- Redovno se okupljamo, dolazimo stalno i prelepo nam je ovde, većinom se svi znamo i srećni smo što negujemo naš duh Peći - objašnjavaju članovi kluba.
Predsednik Zavičajnog kluba Pećanaca dr Goran Bojović ističe da je bilo veoma izazovno pripremiti i izdvojiti najznačajnije fotografije.
- Ovo je jubilarnih 55 godina kako postoji i traje klub, i na ovim panoima koji su izloženi prikazan je samo manji deo svih naših aktivnosti u našem dugom i uspešnom životu - rekao je Bojović. - Želim posebno da napomenem da me mnogo raduje što vidim veliki broj mladih ljudi, naše dece, koja žive sa našim pričama iz Peći i nastavljaju da neguju ovaj poseban duh.
Tematsko veče upotpunila je pesma "Srbskih pravoslavnih pojaca".