ZVEZDA NE DA TITULU! Pobeda crveno-belih, "delije" slavile! (VIDEO)

Александар Илић
Aleksandar Ilić

20. 04. 2024. u 20:14 >> 20:16

FUDBALERI Crvene zvezde u 173. "večitom derbiju" dočekali su Partizan. Utakmica na stadionu Rajko Mitić završena je rezultatom. Imali su dva puta gosti vođstvo na "Marakani", ali to im nije bilo dovoljno da izbegnu poraz.

ЗВЕЗДА НЕ ДА ТИТУЛУ! Победа црвено-белих, делије славиле! (ВИДЕО)

Već pred početak meča bilo je turbulencija. Prvo je najavljeno da zbog odlaska u urgentni centar Albert Nađ neće voditi Partizan, ali on se nakon primljene terapije ipak vratio na "Marakanu", a tamo...

Od prvog minuta viđena je uzbudljiva fudbalska predstava. Crno i crveno-beli uputili su u tri minuta isto toliko udaraca. Dva gosti, ali nije bilo opasnosti po Omrija Glazera i Miloša Krunića.

Igrao se osmi minut kada je Osman Bukari mogao da donese prednost domaćinu. Nanizao je trojicu defanzivaca koji su mu dali previše prostora. Kada je samo trebalo da ubaci loptu u mrežu, loše je šutirao, te je lopta završila kraj gola.

Kaznio je tri minuta kasnije Samed Baždar njegov promašaj. Aranđel Stojković je po desnoj strani odlično ubacio loptu, a na kraju je glavom savladao Izraelca na golu crveno-belih.

Uzbuđenjima tu nije bilo kraja. U 14. minutu Gelor Kanga potrudio se da donese radost "delijama". Bojan Kovačević je izgubio loptu, a Mirko Ivanić je pohitao ka golu, zakasnila je reakcija golmana Krunića, te je Ilić pokazao na "belu tačku", siguran realizator bio je Gabonac za 1:1.

Inicijativu je u nastavku imala Zvezda, ali je Partizan bio najbliži drugom golu. Baždar je jednu akciju prekinuo na sredini terena, a Goh Jungdžun zalomio je u šesnaestercu, pogodio je stativu već savladanog Glazera.

Usledio je još jedan manji prekid na startu drugog poluvremena zbog bakljadi, a i ova je više prijala Partizanu koji je još jednom došao do vođstva. Gajas Zahid je proigrao Ksandera Severinu u 56. minutu, a on majstorski sa desetak metara poslao loptu u mrežu za 2:1.

Mogla je Zvezda četiri minuta kasnije do izjednačenja... Odlično je Marko Stamenić proigrao Šerifa Endiajea, on je tukao glavom, a Krunić još jednom sjajno reaguje i čuva gol crno-belih.

Obradovao je, bar na kratko, Aleksandar Katai navijače Zvezde. Dva puta je Krunić dobro reagovao, a treći put ga je savladao Aleksandar Katai, da bi na kraju gol bio poništen zbog ofsajda Endiajea.

Veliku priliku Zvezda je imala u 85.minutu. Centrirao je Naser Điga, Bukari je vratio, a Stamenić pustio do Hvanga Inbeoma, koji je nakon intervencije Krunića pogodio stativu.

Upornost se domaćinu isplatila u 89. minutu. Izašao je Šerif Endiaje pred golmana gostiju, uspeo da ga prebaci.

U potpunog junaka izrastao je Aleksandar Katai. Vezista Zvezde pogodio je gol sa "bele tačke" u 99. minutu. Dva minuta pre toga oboren je bio u šesnaestercu Osman Bukar jer je zakasnio Nikola Antić sa uklizavanjem.

Na kraju - Crvena zvezda - Partizan 3:2, za "+10" u korist šampiona, ali i burnu reakciju crno-belih koji su najavili da možda neće doći na isto mesto u sredu, kada je na programu polufinale Kupa Srbije.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 3:2 ( Kanga 16', Endiaje 89', Katai 90+9' - Baždar 11', Severina 56')

90+21 KRAJ MEČA

90+18' Usledilo je hoškanje igrača na terenu nakon što je Điga udario Kalulua.

90+13' Izveo je prekid Bibras Natho iz izgledne situacije, samo korner za crno-bele.

90+9' GOL! Precizan je bio Aleksandar Katai sa bele tačke.

90+7' - Kasnio je Nikola Antić, nepropisno u šesnaestercu zaustavio Bukarija. Penal!

90+5' - Katai je šutirao, branio je Krunić, ali ipak je Ilić dosudio faul nad igračem Partizana.

90' Meč je produžen 15 minuta. Doduše, u prva četiri minuta gledan je VAR snimak, tako da će se sigurno igrati duže..

89' GOL! Endiaje! Maestralno je lobovao Krunića za izjednačenje.

87' Prošao je Olajinka Kovačevića, a potom bio sebičan, šutirao je iz "mrtvog ugla", a lopta je završila kraj gola.

85' Au, velika prilika za zvezdu. Centrirao je Điga, Bukari je vratio, a Stamenić pustio do Hvanga, koji je nakon intervencije Krunića pogodio stativu.

80' Ubacio je loptu Bukari u šesnaesterac, loše je reagovao Endiaje, potom je probao udarac i Điga, bio je neprecizan.

71' Nakon pregleda VAR snimka poništen je gol, u ofsajdu je bio Endiaje.

69' OFSAJD! Katai! Dva puta je neverovatne situacije Krunić odbranio. Prvo Kataiju, pa Endiajeu, a na kraju je odbitak pao Bukariju na glavu, a sve je Katai završio poslavši loptu u mrežu rutinski.

68' Zanimljivo je da je tek sada Zvezda imala korner. Izveo ga je hvang, moglo je da bude opasno, ali se odbranio Partizan. Iz svega je proizašla kontra Partizana. Vukao je Severina, na kraju ništa.

66' Sameda Baždara zameniće Mateus Saldanja. Denila Kastilja zamenio je Mateja Stjepanović.

65' Jak udarac je dobio Kastiljo, pokazuje da je spreman da se vrati u igru, ali Sead Malićević pokazuje mu da to nije slučaj.

60' Marko Stamenić je ubacio oštru loptu, Endiaje je tukao glavom. Brani Krunić.

59' Gelora Kangu zamenio je Aleksandar Katai.

56' GOL! Ksander Severina je postigao gol, i to kakav! Gajas Zahid ga je dobro proigrao, a on je imao previše prostora, te plasirao loptu o stativu Glazera.

51' Petominutni prekid usledio je zbog bakljade sa severa.

46' Naser Điga zamenio je Milana Rodića. Crveno-beli će igrati sa trojicom defanzivaca pozadi.

18.54 - Statistika prvog poluvremena: Šutevi - Crvena zvezda 10 (4 u okvir gola) - Partizan 5(2). Posed lopte: 59% - 41% za domaćine, crveno-bele. Prekršaji 6-7 "za" Partizan, ofsajdi 6:0 "za" Zvezdu.

Kraj poluvremena! Vrlo, vrlo burnog. Ali, i fudbalski bogatog!

45+1' Velika šansa za Zvezdu. Bukari je odlično istrčao iza leđa igrača Partizana, nisu iskoristili priliku domaći. Golman Partizana sjajno brani.

45' Minut nadoknade u prvom poluvremenu.

33' Krunić je bio na iskušenju, Hvang je uputio nezgodnu loptu ka golu, a golman domaćina uspeo je da reaguje.

30' Pripretio je Bukari, bio je u ofsajdu, nije neka šteta, s obzirom da je šutirao daleko od gola

28' Odlična igra u tranziciji, pokrenuo je akciju Baždar, lopta na kraju došla do Goha, a fudbaler Partizana zalomio je nekog od defanzivaca Zvezde i potom pogodio stativu.

25' Opasan je Partizan iz prekida, dobro se za sada brani Crvena zvezda pri udarcu iz ugla.

22' Raspoložen je bio Osman Bukari, proigrao je sada Endiajea koji je preko gola šutirao.

21' Pao je malo ritam igre nakon dva brza gola. Igra se većinom na sredini terena, a domaćin veći deo vremena ima loptu u posedu.

16' GOL! Krunić je pročitao nameru Gelora Kange, ali je Gabonac bio srećniji.

14' Penal za Zvezdu! Kovačević je izgubio loptu, Ivnaić je zahitao ka golu, kasno je Krunić reagovao.

9' GOL! Samed Baždar je odlično reagovao na lob Aranđela Stojkovića, glavom je poslao loptu u mrežu Glazera.

8' Trojicu igrača Partizana je nanizao Osman Bukari, šutirao je sa peterca, nedostajalo je malo sreće i preciznosti za gol.

7' Bukari je povukao po desnoj strani, bio je neprecizan pri pokušaju da proigra Šerifa Endiajea.

5' Kreirao je Mirko Ivanić odličnu akciju, na kraju je Stamenić šutirao kraj gola Partizana.

4' Ksander Severina je još jednom pokušao, daleko je od gola bio njegov pokušaj.

3' Dobro je Endiaje primio loptu, šutirao pored svog čuvara. Već treći udarac ka golu u isto toliko minuta.

1' Počeo je meč. Prvi napad imao je Partizan. Severina je šutirao na dodavanje Baždara. Pored gola. Samed Baždar je u nastavku imao priliku. Šutirao je desnom nogom, a Glazer odlično reaguje.

18.03 - Zbog bakljade navijača Crvene zvezde utakmica će kasniti nekoliko minuta u isčekivanju da se gust dim raziđe.

UOČI MEČA

17.33 - Ovakva je atmosfera na Marakani pola sata pred početak derbija:

17.27 - Pola sata pred meč treneri Vladan Milojević i Bojan Zavišić oglasili su se i dali svoj komentar.

Prvi je za Arena sport TV svoje mišljenje dao Vladan Milojević, trener Zvezde:

- Derbi je jedna od značajnijih utakmica. Ako radite vredno i igrači znaju šta treba da rade. Jednostavno, treba da imaju samopouzdanja to je metod da budu psihološki stabilni. Poštujemo Partizan, ima dobre pojedince, a ostalo, videćemo kada se bude završila utakmica. Ne gledam da li su igrači mladi ili stari. Treba svi da rade, napreduju. Stariji igrači imaju zadatak da radom i ponašanjem daju primer mladim igračima koji će sutra biti na njihovom mestu.

Predviđeno je bilo da Albert Nađ sa klupe vodi klub, a to neće biti slučaj. Izjavu je dao trener Bojan Zavišić koji će uzeti "vruć krompir" u ruke.

-  Neke stvari treba ostaviti kući. Želimo da navijači budu zadovoljni. Nećemo mnogo menjati. Opet, poslednja dva derbija smo igrali srcem, iz inata. Nećemo mnogo odstupati ni danas. Specifične su utakmice, nema kalkulacije. Ne može mnogo da se sakrije ni oni od nas, ni mi od njih. Utakmica u kupu biće ista. Čekaju nas dve teške utakmice.

16.55 Poznati su sastavi za večiti derbi

Crvena zvezda - Partizan

Superliga Srbije 31. kolo

Stadion: Rajko Mitić

Sudija: Pavle Ilić

Crvena zvezda: Glazer – Rodić, Spajić, Dragović, Mijailović – Stamenić, Kanga, Hvang, Bukari, Ivanić – Endijae

Partizan: Krunić – Stojković, Marković, Kovačević, Antić – Ovusu, Kastiljo, Zahid, Goh, Severina – Baždar

16.48 - Neposredno pred meč, Partizan se oglasio na društvenim mrežama. Indirektno su crno-beli prozvali sudiju Pavla Ilića.

16.35 - Jake policijske snage prisutne su na Autokomandi, deo ulica zatvoren je za saobraćaj.

16.13 - Najnovija vestKAKVA KLOPKA: Ovako je policija nadmudrila huligane i pohapsila aktere velike tuče navijača pred večiti derbi (FOTO/VIDEO)

Svetkovina srpskog fudbala biće odigrana dva puta u četiri dana. Posle ligaškog susreta, večiti rivali će igrati u polufinalu Kupa Srbije, taj meč zakazan je 24. aprila i igraće se na Zvezdinom stadionu.

Fudbaleri Zvezde u duel ulaze rasterećeno, sa sedam bodova prednosti, a Partizanu je pobeda imperativ kako bi održao nadu u šampionskoj borbi.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 77 bodova, i nalazi se u nizu od šest vezanih pobeda. Od početka sezone imaju raspoložene napadače i gol razliku 77:22.

Partizan je na drugoj strani ostvario 22 pobede, uz četiri remija i poraza, sa gol razlikom 66:35.

Forma pred derbi

U prethodnom kolu Partizan je poražen od Čukaričkog na Banovom brdu 3:2, a Crvena zvezda je savladala Železničar iz Pančeva 3:0.

Poslednji večiti derbi

Stotinu sedamdeset i drugi večiti derbi odigran je 9. marta takođe na stadionu Rajko Mitić, a navijači su uživali u goleadi (2:2). Domaćin je od tada trijumfovao na svim mečevima, dok je Partizan uz dva poraza, remi i četiri pobede.

Partizan bez Duljaja

Partizan će u današnjem meču biti bez trenera Igora Duljaja, te će crno-bele predvoditi Albert Nađ. Kormilar "parnog valjka" je protiv Čukaričkog dobio četvrti žuti karton, te neće moći da pomogne timu.

Duljaj je četiri puta predvodio četu iz Humske, dva puta upisao je remi uz pobedu i Poraz.

Vladanu Milojeviću ovo će biti deveti "večiti derbi" u karijeri. Sedam puta je vodio tim u ligi u prvom mandatu, dva puta je pobedio, dok je pet puta završen meč nerešeno.

Međusobni učinak Crvena zvezda - Partizan

Crveno-beli su do sada slavili 67 puta, u 57 navrata je bilo nerešeno, dok je Partizan zabeležio 48 pobeda. Zvezda je bila efikasniji rival, postigavši 237 golova u odnosu na 203 gola koliko su postigli igrači Partizana.

Derbiji su se u čak 29. navrata završavali 1:1, što je i najčešći ishod. Najbolji strelac sa 13 golova je bivši Partizanov centarfor Marko Valok, a kada su igrači koji i dalje nose dresove večitih u pitanju, ističe se Bibras Natho sa tri postignuta pogotka.

REČ TRENERA PARTIZANA - Igor Duljaj: Razgovaraću mobilnim telefonom sa pomoćnikom

Iako neće predvoiti Partizan, Igor Duljaj se obratio medijima pred meč.

- Nije prijatna i nije fudbalska situacija. Naravno da tu ima i moje krivice u nekim prethodnim utakmicama, gde sam zasluženo dobio karton ili kartone. Već sam bio u jednoj ovakvoj situaciji kada je Saša Stanojević bio suspendovan u Evropi, pa sam ja vodio utakmicu po njegovim instrukcijama. Može da bude problema u komunikaciji, ali ekipa se poslednjih nekoliko dana sprema za ono što je očekuje sutra, tako da će raditi ono što smo se dogovorili. Ako bude potrebno, razgovaraću mobilnim telefonom sa nekim od pomoćnika. Videćemo ko je to. Oni koji imaju moj broj telefona, molim ih samo da me ne zovu tokom utakmice, naveo je Duljaj kroz smeh.

REČ TRENERA ZVEZDE - Vladan Milojević: Partizan je veliki klub.

Vladan Milojević rekao je da utakmica nije samo predstava za publiku, kao i to da se nada da će meč biti dostojan derbija.

"Nije ovo predstava gde mi igramo samo za publiku, nego imamo i protivnika. Oni sa druge strane spremaju utakmicu, sve najbolje o njihovom stručnom štabu. Partizan je veliki klub, rade profesionalno, nema improvizacije", istakao je Milojević.

BONUS VIDEO: Kosovo je Srbija: Ovo su "delije" uradile na meču Siti - Zvezda