Lovćen filmu čak 50.000 € za reklamu

V. N.

12. 05. 2018. u 11:10

Opština Budva izgubila još jedan spor na sudu zbog ugovora bivše vlasti. Obaveza bila da se bioskopu daju poslovni prostor i bilbordi

Ловћен филму чак 50.000 € за рекламу

Opština duguje i za 11 bilborda

Opština Budva moraće da plati gotovo 50.000 evra "Lovćen filmu" zbog 11 bilborda koje je toj kompaniji pre tri godine izgradila firma "Kopirajt". Odlukom Apelacionog suda nastavljena je serija presuda na štetu Opštine u sporovima oko ugovora koje je zaključivala prethodna vlast.

Presuda u korist "Lovćen filma" koji gazduje bioskopom "Kadmus sinepleks" glasi na 34.688 evra, sa zaračunatom kamatom od 19. jula 2015. godine.

U pitanju su bilbordi koji su nedavno izdati Odboru za proslavu 100 godina od oslobođenja Budve. Na njima je srpska vojska predstavljena kao oslobodilačka, što je izazvalo burnu reakciju javnosti i podele u vladajućoj koaliciji sa Demokratama i DF na čelu.

Prema presudi, Opština se ugovorom obavezala da, osim poslovnog prostora, bioskopu besplatno ustupi i 20 strana bilborda i 33 strane siti-lajta (reklama na stajalištima) kojima gazduje "Mediteran reklame" - isključivo za reklamiranje biskopskog repertoara.

U presudi piše da "Mediteran reklame" nisu mogle da oslobode toliki reklamni prostor, pa je u martu 2015. tadašnji gradonačelnik Lazar Rađenović doneo akt kojim se Opština obavezuje da će snositi trošak postavljanja 11 bilborda "Lovćen filma". Za posao je angažovana firma "Kopirajt".

Dragan Krapović

Predsednik Opštine je rekao da će ugovor sa "Lovćen filmom" eventualno biti raskinut zato što je veoma nepovoljan po Budvu, a ne zbog bilborda.

Pročitajte još: U Budvi rat zbog Velikog rata

Iz "Lovćen filma" poručuju da "Opština sebi daje pravo da sudi i presuđuje, da osporava rad suda, veštaka i izvršitelja, s ciljem zamajavanja javnosti".


POZIV NA DOGOVOR

GRAĐANI moraju da znaju da je trošak mogao biti manji da je Opština pristala na ponuđeno poravnanje i dogovor, ali je lična sujeta koja nikad neće biti kažnjena dovela do toga da se sada snosi veći trošak. Opština se još pre četiri godine obavezala da ustupi svoje površine za oglašavanje. Dogovor je potvrđen odlukama Skupštine. Naknadno, opštinsko rukovodstvo odbija da ispuni svoje obaveze i izigrava "Lovćen film". Sa namerom da se dogovorimo, nismo izvršili presudu i ovim putem pozivamo Opštinu i njenog predsednika da se dogovorimo o načinu i uslovima naplate.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije