ITALIJAN POBEDIO U ŠPANIJI: Frančesko Banjaja najbrži u trci Moto GP šampionata

Tanjug

28. 04. 2024. u 15:47

VOZAČ Dukatija Frančesko Banjaja pobedio je na trci za Veliku nagradu Španije, koja je u okviru Moto GP šampionata ove nedelje vožena na stazi u Herezu.

ИТАЛИЈАН ПОБЕДИО У ШПАНИЈИ: Франческо Бањаја најбржи у трци Мото ГП шампионата

Italijan je trku završio za 40:58.053 minuta. Drugo mesto osvojio je Španac Mark Markez iz ekipe Gresini, koji je za pobednikom kasnio 0,372 sekunde.

Treću poziciju je zauzeo vozač ekipe VR46 Italijan Marko Beceki, koji je za Banjajom zaostao 3,903 sekunde.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Španac Horhe Martin iz ekipe Prima Pramak sa 92 boda, dok je Banjaja drugi sa 75.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 12. maja za VN Francuske na stazi u Le Manu.

BONUS VIDEO: "ĐOKOVIĆ MOŽE DA IGRA JOŠ 2-3 GODINE": Goran Ivanišević o Novaku i budućim planovima