ODBOJKAŠICE Srbije sa prvog mesta A grupe idu u osminu finala Evropskog prvenstva i za prolaz među najboljih osam ekipa boriće se sa četvrtoplasiranim timom grupe C – Rumunijom.

Naše devojke su u prvoj rundi imale savršen skor od pet pobeda, a poslednju u nizu, koja im je donela vrh tabele upisale su protiv domaće Turske – 3:1.

Pravi spektakl su pružile ove dve selekcije publici u Ankari, pa je meč koji je trajao 111 minuta u potpunosti opravdao zvanje derbija kola. Srbija je prvi set u neizvesnoj završnici izgubila, ali je to nije poremetilo da u naredna tri prikaže veoma dobar repertoar. U odnosu na prethodne mečeve, kada je bio primetan manjak motiva, sada su velikim žarom igrale Ognjenovićeva i drugarice.

Mihajlovićeva i Boškovićeva su dominirale sa krajeva, Pušićeva držala prijem i odbranu na visokom nivou, Veljkovićeva i Popovićeva bile sigurne na bloku i napadima kroz sredinu, Buša je beležila bitne poene, a Maja celu ekipu sjajno razigrala...

-Bilo je baš teško, imale su izuzetnu podršku navijača. Jedan od najtežih mečeva za našu reprezentaciju. Osetila se tenzija, grešila su oba tima... Ali bitno je da smo pobedile – istakla je Brankica Mihajlović. – Nadam se da više nećemo imati ovako nezgodnih utakmica kad publika protivniku daje ovoliku energiju.

Dvorana u Ankari
TURSKA: Sebnem, Ozbaj 1, Erdžan, Kaliskan 10, Baladin 5, Ismailoglu 6, Ajdemir, Jilmaz 2, Boz 10, Erdem 16, Guneš 3, Sarioglu, Jildirim, Karakurt 8. Poeni – napad: 46, blok: 12, servis: 3, greške protivnika: 27.

SRBIJA: Buša 6, Lazović, M. Popović 7, Mirković, Mihajlović 19, Ognjenović 6, Veljković 8, Pušić (libero), Bjelica, Aleksić, S. Popović (libero), Bošković 20, Milenković, Blagojević. Poeni – napad: 52, blok: 10, servis: 3, greške protivnika: 33.
Po setovima: 25:23, 19:25, 22:25, 22:25.