KK Crvena zvezda: Tendeciozne odluke, kao i uvek, u korist Partizana!

Novosti online

29. 04. 2013. u 23:14

Crveno-beli su uznenađeni epilogom tuče u finalnom meču juniorskog prvenstva u Čačku. Na meti delegat, potpredsednik KSS Tomašević...

U crvenoj zvezdi su šokirani incidentom i epilogom tuče u finalnom meču juniorskog prvenstva Srbije u čačku.

Utakmica je prekinuta u 13. minutu zbog tuče košarkaša večitih rivala, a crveno-beli su na terenu ostali samo sa četiri igrača. Partizan je u trenutku prekida vodio sa 23:22.

Sa sajta Crvene zvezde u celini prenosimo viđenje incidenta iz njihovog ugla:

- Crveno-beli su vodili tokom većeg dela meča, a najveće vođstvo iznosilo je šest poena. Međutim, Skoknić je u jednom prodoru veoma grubo zaustavljen faulom od strane Pušice. Sudije su dosudile nesportsku ličnu grešku posle koje je trebalo da se izvedu dva slobodna bacanja, a lopta bi ponovo pripala crveno-belima. Marko Tejić je potrčao da pridigne saigrača, ali u tom trenutku došlo je do koškanja igrača dva tima, potom i do tuče u kojoj su učestvovali Marko Tejić iz Zvezde i Pušica, Milutinov i Andrić iz Partizana.

 

Šta se zapravo desilo u Čačku, na finalu juniorskog prvenstva pročitajte OVDE

 Epilog svega toga je da je u Partizanu isključen samo Nikola Milutinov, a u Crvenoj zvezdi Marko Tejić i još sedmorica igrača bez razloga, tako da je trener Klipa do kraja meča, odnosno u preostalih 27 minuta, mogao da računa samo na četvoricu košarkaša. U takvim uslovima strateg crveno-belih je tražio je da se pogleda snimak i jasno utvrdi ko je sve učestvovao u incidentu pre nego što se donese konačna odluka o tome ko će biti isključen. Međutim, taj predlog je delegat utakmice odbio, a odluke su po starom dobrom običaju donete tendeciozno u korist Partizana.

- Da to ne bude kraj skandalu pobrinuo se delegat Prodanović koji je Crvenoj zvezdi ponudio da vrati još jednog igrača na parket, kako bi crveno-beli oformili petorku. Kada je trener Klipa predložio ta do bude Marko Gudurić, delegat Prodanović je to odbio i ponudio da to bude Petar Vorkapić. I, kada je trener Slobodan Klipa to prihvatio i odlučio da se igra nastavi, na scenu je ponovo stupio delegat Prodanović rekavši da je dozvoljeno vreme za prekid meča isteklo, da utakmica ne može biti nastavljena i da je Partizan pobednik. To je naišlo na opšte oduševljenje svih pa i potpredsednika KSS Dejana Tomaševića koji je utakmicu gledao u društvu Predraga Danilovića, predsednika Partizana.

- Veliki problem predstavljala je činjenica da su finale juniorskog šampionata Srbije sudila samo dvojica arbitara Dimovski i Manojlović, koji nisu u grupi najkvalitetnijih sudija i koji očigledno nisu bili dorasli zadatku. Tokom incidenta promaklo im je mnogo stvari pa su zato doneli sramne odluke kojima je isključeno čak osam igrača Zvezde i samo jedan košarkaš Partizana. A, incident su izuzetno grubim nasrtajem na Skoknića započeli košarkaši crno-belih, u tuči je učestvovalo mnogo više košarkaša Partizana, ali je isključen samo Milutinov. Zašto?

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (39)

Dragi

29.04.2013. 23:57

A kada su na utakmici u Beogradu između seniora Partizana i Zvezde utrčala u teren dvojica košarkaša Zvezde, tada nisu isključeni i nisu se Zvzdani bunili što nije bilo isključanja? Zvezdani su naučuli uvek da prave incidente kada vide da im ne ide kako treba i samo tučom i incidentima da pokušaju da pobede.

Popov

30.04.2013. 07:02

@Dragi - A dok su hrabro i neustrasivo utrcavali na teren da podignu ranjenog druga koji pade u borbi protiv iskonskog neprijatelja, verovatno su nosili cvece u ruci knjigu ispod miske, ili se vracali sa pricesti? Mace male...nevine...

slobo

30.04.2013. 09:49

@Dragi - "Dragi" i "Paok"kako im ne ide kako treba kad su vodili,zašto uvek nešto zakomplicitare i uvek je drugi kriv, pošto ste vi Partizan i ako Partizan ne bude prvak propade Srbija a ne sport u Srbiji?!Mislim da će vas zavist i mržnja pojesti pošto očekujete nešto što se desiti neće!Uživajte u vašoj mržnji i zavisti!

Paok

30.04.2013. 00:12

16 god. nista nisu osvojili sem kupa ali su zato uvek dobro plakali . Ne znaju pravila ali jako dobro znalu da sire demagogiju. U EVROPI su nula 50 god. i uvek je neko drugi kriv. Mrznja ce unistiti i ovaj mutant od kluba a nece ziveti bolje i kad bi osvojili titulu.

b93

30.04.2013. 08:37

@Paok - Šampioni države (SFRJ): -ZVEZDA1946, 1947, 1948, 1949, 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1969, 1972, PARTIZAN.1975/76, 1978/79, 1980/81, 1986/87...tako da ste vi grobari institucija samo kada nemate konkurenciju(u pravim sportskim uslovima vas nema) i kad vam politicari daju lovu sakom i kapom,demokrate su vam otisle a kad ode i sps i vi cete za njima...iz ovih gore podataka mozes da vidis da ste kosarku poceli da igrate kad je mirko marjanovic dosao...

Niđe veze

30.04.2013. 11:30

@Paok - Vama su otišle demokrate pošto ste ih vi u peto-oktobarskoj revoluciji doveli na vlast , nema potrebe da vaše političke ljubimce prebacujete nama . Isto ste radili kod Slobe prvo ste ga podržavali a onda pričali kako su Grobari pevali pesme i veličali Slobu što je potpuna laž Da li se sećate perhani ko vam je poklonio baklje ,koja tv stanica za doprinos u borbi da se demokrate dovedu na vlast ?

nele011

30.04.2013. 05:51

@jones - ...naravno...vasa gorela u komunizmu...pa pregorela....cekajte da se vrati i eto vas opet u vrhu...

leon

30.04.2013. 14:31

@jones - Naša je gorela zato što smo bili najbolji , dok vi sada niste ni blizu najboljeg . U ostalom to se vidi po vašim evropskim rezultatima....

jones

30.04.2013. 15:26

@jones - Ako cemo da mesamo politiku u sport, onda se moze reci da je vama krenulo kad su na vlast dosli lopovi i lazne demokrate.

crno bela sekta

30.04.2013. 04:15

U JSD decu uce "vrednostima" i metodama gepekovanja, prebijanja sudija, nesportsog ponasanja, otimanja tutule posle izazivanja incidenata kao sto to rade Dukljanin Vujosevic, gangster Danilovic i ostali sledbenici zagrebackih osnivaca. Najgore je sto ima sve vise "Srba" koji se prepoznaju u vrednostima legendi JSD Fadilja Vokrija, Franje Tudjmana, Toleta Karadzica, Vujosevica, Danilovica...uz sve to medijski su podrzani u svojim necasnim radnjama dok srpski sport nestaje i deca postaju zlotvori

baradja

30.04.2013. 10:36

@crno bela sekta - U kojoj si ti sekti,ili na kojim drogama,neznam,ali bolestan jesi

Niđe veze

30.04.2013. 11:09

@crno bela sekta - Kakve veze imaju Dule i Sale što su čokijevi košarkaši zlotvori? Ne pada iver daleko od klade.

gagom

30.04.2013. 11:21

@crno bela sekta - crno bela sekta или драган-бг или како се већ зовеш...под хитно на лечење!Није никакво чудо што губите све важније утакмице!Уместо да потребну енергију утрошити у позитивне сврхе,ви је трошите на мржњу???Зло се увек враћа као бумеранг!

objektivac

30.04.2013. 12:26

@crno bela sekta - E opisao si stvarno jedan kroz jedan. Samo sto si pomesao imena i boje. Kad se vec ne mozete ovde dokazati zbog Toleta, Duleta,Todorica.,sto u Evropi niste neki rezultat napravili.Evropa je merilo, i tu se vidi ko smo mi a ko vi. A sto se tice sekte,ne postoje veci sektasi od vas. Nije ni cudo sto vas i u Srbiji a i u ovim bivsim republikama najvise mrze. Nije ni cudo sto imate nadimak kakav imate.Zasluzili ste ga potpuno.

baradja

30.04.2013. 07:49

Razmislite, koliko ste mali klub,a zelje preambiciozne,zato vam se sve to desava.,prevelik teret,pa ste jos umislili da vas neko mrzi....

bratanac

30.04.2013. 07:52

Da, da... Zvezdini igrači su samo deljali drvca da naprave čačkalice, kada su se niotkuda stvorili partizanovi monstrumi pa ih stomacima izudarali po rukama sa noževima, a glavama im polupali zglobove na šakama. Budite srećni da se ovakvo masovno isključenje desilo juče, a ne za koji mesec u Evroligi. Ovde će incidenti biti oprošteni, negde drugde će kazne biti drastične i mnogo bolnije.

Luiggi

30.04.2013. 08:09

ja koliko sam shvatio ovo je kao reziser kada snima film ne ovoga nego onoga i kada se dogovorili e sad isteklo vreme a i kakva je to mladez kad se tad pobili stace da rade kad odu u csk,pao,real ili barcelonu kao seniori tamo ce oruzje da nose

mile

30.04.2013. 08:35

Sta očeikivati od finkcionera partizana, osim upotrebe snage i sile. Zalosno je sto decu mesaju u tim njhovim bolesnim igrama. Nego i takvom ponasanju ce doci kraj.

mile pile

30.04.2013. 10:48

@mile - mile, nemaš pojma o čemu pišeš, nisi bio u hali i nelupaj... ceo svet vas mrzi, jedino ste vi u pravu... pa ni slobo milošević nije bio tako perfidan kao njegov gradonačelnik beograda... piši i pričaj o onome što svojim očima vidiš, a ne ono što ti kažu ćoki ili njegovi novinari...

gagom

30.04.2013. 08:46

Како иде она песма..."Ти за трофеј ниси рођена,лоповском си руком звездо вођена,и зато ти није дато да на грудима носиш злато..."!Не може се на лагању и мржњи ништа освојити осим нервног слома и када то појединци схвате,биће спорта!

sreca

30.04.2013. 12:17

@gagom - pa si ti posten i castan ko svaki glodar ...klub koji je sinonim za lopovuk ..pretnje ..gepekovanje..prekide ..istice vam vreme pa cete se vratiti u misju rupu gde ste oduvek bili

gagom

30.04.2013. 14:48

@gagom - Тако ти Човића и осталих "поштених" из фузионисаног клуба ха,ха,ха!?Јест вас "издресирао",свака му част!Па шта ако није имао ко да дрма кошеве и употреби пп апарат када је загустило?!Док је света и века биће сутра и "следећа сезона"!

vjnprl

30.04.2013. 09:04

Vise mi postaje dosadno citati o prekidima meceva izmedu partizan i zvezde.A pogotovo posle meceva izjave rukovodioca i jednog i drugog kluba kao nismo mi nista krivi oni su za to krivi.Umesto sto daju izjave po novinama trebali bi da se trude da tu decu vaspitaju kako treba da se ponasaju na terenu i u zivotu a ne da ih koriste za prikupljanje jeftinih pojena za svoje promociu.Te utakmice treba da budu radost a ne da se pre svake utakmice pitamo sta ce se desi i hoce li neko poginu.

marko

30.04.2013. 10:55

Za crno bele je ispod casti da komentarisu bilo sta iz Fmp .cz jer to NISU zasuzili.

crni

30.04.2013. 11:21

igraci zvezde su iskljuceni zato sto su uletili sa klupe, a ko udje sa klupe na teren automacki dobija iskljucenje...partizanovi su ostali na klupi.

panter

30.04.2013. 11:22

nije ni cudno, Partizan godinama dominira, igraci zvezde postaju frustrirani, dobijaju vetar u ledja od trenutne vlasti, na sve nacine pokusavaju da preotmu tron, ali ni to im ne polazi za rukom. Zbog toga se pojavljuju ovakvi incidenti, Samo kada se pogledaju izjave pre i posle utakmice, sve je jasno kao n

vlada

30.04.2013. 11:29

A druga strana sta kaze??? A malo objektivnog izvestavanja sa lica mesta...snimak,fotografije...pa nije se na mesecu igralo...sram da vas bude,strah vas je od propalog politicara i kriminalca,vlasnika ovog bednog kluba,koji samo raspiruje mrznju i pravi incidente. Zasto niste rec rekli o sramotnom i dirigovanom ponasanju seniora na utakmici u Laktasima,kada se na svaku odluku sudija skace i vristi,da ne pominjem Kragujevac,Zeleznik....treba da vas je sramota

pfc

30.04.2013. 11:50

pa skoro vise Partizan ima ucesca na F4 Euroligen,neg' Zvezda F4 Jadrana....a Zvezda je veliki klub....

Milan

30.04.2013. 12:14

Hocete da mi kazete da je osam igraca Zvezde tuklo jednoh igraca Partizana i zbog toga je takav i odnos u iskljucenjima? Osam igraca Zvezde je siledzijski tuklo jednog igraca Partizana ciji su drugovi i kolege iz ekipe mrtvi ladni posmatrali sve to i kulturno gledali sa svoje klupe? Gospodo navijaci Partizana vi stvarno verujete u to? Ako je tako, onda to sve govori o vama...

Deki

30.04.2013. 13:08

I kamen bi zaplakao nad sudbinom FMP-a...jedna sjajna škola košarke je već neko vreme izgubila ime, a sada još i ovakve scene...cccc.

ljube

30.04.2013. 13:43

Ovaj potpisani sa 93 nabroja godine kada je Zvezda bila prvak.Da,samo je zaboravijo da se tada kosharka igrala u dugachke pantalone.A ono kada je pocheo da nabraja Partiznove titule,tada je YU kosharka palila i gasila svetom.E to je zaboravio da napomene.

Bane 22

30.04.2013. 13:44

Pa da li je moguce...Pa imaju li ovi ljudi casti...Pa dokle da vise kukaju...Kakvi ljudi...

Tito

30.04.2013. 16:39

U Zabelu po 3 igrača svakog kluba,druge pohapsiti i dati im medicinke da s njima 2 sata dnevno igraju basket u Padinjaku godinu dana. Trenerima doživotna zabrana košarke,jer nisu ispunili osnovno-"naučiti magarce fer igri",a i za nas 10% komentatora po principu slučajnog uzorka kao u Starom Rimu-od sečenja prsta do glave...i svi zadovoljni! To nam treba-diktatura u Srbiji,gde svako zna svoj posao,a ne "hleba i igara",pa nastane anarhija!