Skandal: Opšta tuča juniora Partizana i Zvezde, crno-belima titula!
29. 04. 2013. u 22:01
Finalni meč rekinut kod vođstva crno-belih 23:22. Trener Klipa povukao ekipu sa terena, jer nije želeo utakmicu da nastavi sa četiri igrača
Finalna utakmica završnog turnira juniorske košarkaške lige Srbije između Crvene zvezde i Partizana prekinuta je danas u Čačku zbog tuče igrača oba tima.
Susret je prekinut u drugoj četvrtini pri vođstvu Partizana sa 23:22 nakon prekršaja igrača crno-belih Vasilija Pušice nad Petrom Skoknićem. Usledila je opšta tuča na parketu, a posle pravog haosa i kazni crveno-beli su ostali sa samo četiri igrača sa kojima je trebalo da odigraju nastavak utakmice.
Trener juniora Crvene zvezde Slobodan Klipa odlučio je da povuče ekipu sa terena, a sudije su nakon toga sačekale predviđeno vreme da se crveno-beli vrate na parket i kada se to nije dogodilo proglasile su tim Partizana za pobednika.
Publika u Čačku je tako, umesto košarke, videla nove nemile scene u sudaru "večitih" rivala, ovog puta u juniorskoj konkurenciji. Neželjeni skandal je, bez sumnje, usledio po "ugledu" na seniorske sastave pošto među igračima i funkcionerima Crvene zvezde i Partizana već duže vreme "tinjaju" nesuglasice na ivici ozbiljnog incidenta.
U utakmici za treće mesto na završnom turniru u Čačku Mega Vizura je pobedila domaći Borac sa 84:68.
stevan
29.04.2013. 22:13
naoopake li drzave...sve mogu da shvatim ali ovo sto se desava poslednjih par meseci izmedju vecitih je sramota. Inace da ne bude zabune zvezdas sam tezak.KO je za sve ovo kriv vreme je da se utvrdi.Celni ljudi u savezu da daju ostavke cim ovo guraju pod tepih.Deca koja trebaju biti stub reprezentacije za koju godinu se tuku po parketu umesto da igraju kosarku.Ne moze ni DJilas da stigne ,ima covek 5.rukovodecih funkcija,malo sto je gradonacelnik,predsednik DS pa hoce i Drzavu da vodi
@stevan - Brate, zelim da te podsetim da su veciti rivali Zvezda i Partizan, koji su institucije srpskog sporta i tako ce uvek biti. Ovde se radi o ratu izmedju Partizana i FMP-a, koji na pokvaren nacin koristi ime institucije kao sto je Crvena Zvezda i armiju Zvezdinih navijaca. Ne secam se da su se celnici Zvezde i Partizan ikada kroz istoriju tako zestoko sukobili... Dule Vujosevic je potpuno u pravu kada se buni da FMP dobija troduplo veci novac od Partizana. Ko je kriv za to,razmisli...
@stevan - Tebe pašteto treba otvoriti i utvrditi dali imaš imalo mozga....
Ugledali se na "starije". Da se ja pitam niko od ljudi koji vode ove klince, jedne i druge ekipe, nikada više ne bi smeo ni doći u sportsku dvoranu, ma ni kao publika na tribine.
Sve mladje kategorije KK Crvena Zvezda su neprikosnovene na ovim prostorima. Osvajaju prva mesta, trofeje. Juniorski tim valjda ide i na Evropsko takmičenje. Neko to ne moze da podnese i da bi to promenio, pribegava sili. Ne valja sto u Partizanu uce decu pogresno, ne pedadoski. Silom se nista ne postize vec samo jakim skolovanim podmlatkom.
Komentari (15)