BIO je Partizanu preko potreban dobar rezultat u četvrtfinalu Kupa Srbije protiv Napretka u Kruševcu kako bi se superligaške turbulencije koliko-toliko stišale i crno-beli su uspeli u tome. Ne samo da su uspeli, nego su samopouzdanje "napumpali" sa čak četiri lopte u mreži rivala, koji ovog proleća posle odlaska trojice najboljih igrača ne liči na sebe.

Partizan je ubedljivom pobedom napravio još jedan korak ka odbrani trofeja u takmičenju čijem se peharu radovao u poslednje tri godine, a Žarko Lazetić je, za razliku od jesenjeg "gašenja požara" (remi protiv Mladosti), sada uspešno obavio posao - 0:4 (0:2).

SVAĐA NIKOLIĆA I LAZETIĆA NA isteku pola časa igre došlo je do incidenta pored klupe Partizana, kada su teške reči razmenili trener Žarko Lazetić i napadač Nemanja Nikolić. Svađa je rezultirala ekspresnom zamenom, pa je u 32. minutu u igru ušao Zoran Tošić. - To su neke interne stvari koje ćemo rešavati u svlačionici - kratko je taj "kurcšlus" posle utakmice prokomentarisao Žarko Lazetić.

Prvih pola sata fudbala pod Bagdalom nisu nagoveštavali da će Partizan rutinski staviti melem na rane koje su im u prethodnih sedam dana naneli fudbaleri Radničkog i Voždovca. Napredak je u nekoliko navrata opasno zapretio iz kontranapada, ali je prodorima sa boka nedostajala nadogradnja u vidu dobrog završnog udarca. Partizan je, sa druge strane, krenuo nekako rezervisano, pomalo uplašeno, a prva prava akcija u 31. minutu je i trasirala put gostiju ka pobedi.

Buntovnik Nemanja Nikolić je, pre zamene zbog nediscipline, na ivici šesnaesterca "promešao" čak trojicu defanzivaca Kruševljana, gurnuo loptu ka Zakariću, koji je zalomio Nikolu Petrovića i ćušnuo loptu u mrežu domaćina. Najlepši momenat utakmice iz drugog minuta nadoknade prvog poluvremena je snove domaćina o povratku u meč učinio potpuno nerealnim. Danilo Pantić je sjajno nanišanio iz slobodnog udarca sa 22, 23 metra i duplirao prednost svog tima.

- Teška utakmica u psihološkom smislu. Bilo je dosta tenzije i pogrešnih pasova u prvih 20 minuta igre, a taj prvi gol nam je značajno olakšao posao - rekao je Žarko Lazetić.

Napredak je imao samo jednu priliku da vrati neizvesnost i uradili su "čarapani" sve što je bilo do njih u tom 64. minutu, ali je sudija Zoran Široki procenio da se rezervista Eskić nalazio u ofsajd poziciji na pet metara od Stojkovićevog gola, posle šuta sa ivice šesnaesterca koji je skrenuo u gol. Već u sledećem napadu Španac Mark Valijente je prvencem u Partizanovom dresu u potpunosti uklonio i poslednji gram volje kod fudbalera Napretka. Do kraja je još Rikardo Gomeš uspeo da pogodi mrežu Petrovića, dok je Goran Zakarić upisao možda i najveći promašaj u karijeri, pošto je sa svega pet metara neometan poslao loptu visoko preko gola Napretka.

- Ima mnogo toga što nije dobro, počevši od terena i nekih stvari o kojima ne mogu i ne želim da pričam, već mi je loše od toga. Partizan je pobedio, čestitam im. Tražiću od igrača da zaborave ovo što se desilo i da u subotu budemo bolji nego danas - istakao je trener Napretka Milorad Kosanović, kojeg je na kraju prvog poluvremena Široki udaljio sa klupe.

STRELCI: Zakarić u 31, Pantić u 45+2, Valijente u 66. i Gomeš u 72. minutu za Partizan. Stadion: "Mladost". Gledalaca: 2.500. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 6.

NAPREDAK: Ni. Petrović 5 - Aksentijević 5,5 (od 46. Eskić 5,5), Marinković 5, Ostojić 5, Obradović 5 - Jović 5,5, Ivanović 5 (od 46. Stevanović 5) - Ndiaje 5,5, Baha 5, Alivodić 5 - Ilić 5 (od 73. Rušević -).

PARTIZAN: Stojković - - Šehović 7, Valijente 7,5, Pavlović 7, N. G. Miletić 7 - Šćekić 7, Zdjelar 7, Pantić 8(od 76. Smiljanić -), Zakarić 7 (od 83. Đerlek -) - Nikolić 7 (od 32. Tošić 6,5), Gomeš 7.

Igrač utakmice: Danilo Pantić (Partizan).