Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су данас са 4:0 победили Напредак.

Стрелци у Крушевцу су били Горан Закарић у 31, Данило Пантић у 45, Марк Валијенте у 66. и Рикардо Гомеш у 72. минуту.

Утакмицу је између осталог обележио и мањи сукоб привременог тренера Партизана Жарка Лазетића са фудбалером црно-белих Немањом Николићем, после чега га је извео из игре.

15:13 - САСТАВИ ТИМОВА

НАПРЕДАK (4-5-1): Напредак: Ни. Петровић – Аксентијевић, Маринковић, Остојић, Обрадовић – Јовић, Ивановић – Ндиаје, Баха, Аливодић - Илић. Резерве: Јанковић, Стевановић, Не. Петровић, Ђорић, Рушевић, Деак, Ескић.

ПАРТИЗАН (4-4-2): Партизан:  Стојковић – Шеховић, Валијенте, Павловић, Н. Г. Милетић – Шћекић, Зђелар, Пантић, Закарић – Николић, Рикардо. Резерве: Kљајић, Урошевић, Kосовић, Смиљанић, Ђерлек, Тошић, Георгијевић.

15:32 - ПОЧЕО ЈЕ МЕЧ У КРУШЕВЦУ

Лопта је после бацања новчића пре почетка утакмице припала домаћину, па је капитен Партизана Владимир Стојковић затражио да се промене стране. Црно-бели ће у првом полувремену нападати са десне на леву страну.

Напредак је припретио већ у другом минуту. Аксентијевић је надмудрио Здјелара и пронашао Ндиајеа, који је био сам на супротном левом боку. Имао је довољно времена да се намести за шут, али је послао лопту далеко од гола.

15:42 - ЦРНО-БЕЛИ ПРЕТЕ ГОЛУ ДОМАЋИНА

После доброг центаршута Пантића из слободног ударца у петом минуту, Валијенте се у гужви изборио за шут главом, али је голман Напретка ухватио ту лопту.

У 11. минуту и сам Пантић је шутирао директно на гол, али је Петровић још једном био сигуран.

15:45 - ОПАСНО ПО СТОЈКОВИЋА

У 14. минуту утакмице створила се гужва у казненом простору Партизана. Срећом по црно-беле, лопта је завршила у гол ауту, а Владимир Стојковић је био бесан на своју одбрану због новог пропуста.

Напредак своју шансу тражи по десној страни. У 19. минуту Аливодић је дошао до ивице казненог простора црно-белих, пронашао Ивановића, који је потом желео да убаци лопту у петерац, али је Павловић био добро постављен.

15:56 - ПРВИ ЖУТИ КАРТОН НА МЕЧУ

Први је на утакмици "пожутео" Остојић, који је у 25. минуту санкционисан због повлачења Рикарда.

16:00 - ШАНСА ЗА НИКОЛИЋА

Играо се 29. минут када је Николић после сјајно изведеног аута у шеснаестерцу шутирао на гол, али је Петровић још једном сјајно одреаговао.

16:03 - ЦРНО-БЕЛИ ВОДЕ ГОЛОМ ЗАКАРИЋА

ГОООООЛ! Партизан води 1:0!Николић је добио лопту у казненом, успео је да је задржи у налету неколико играча Напретка и да на време пронађе на левој страни Горана Закарића који вара голмана и тресе мрежу Напретка.

16:11 - СУКОБ ТРЕНЕРА И ИГРАЧА - ЛАЗЕТИЋ ЗАМЕНИО НИКОЛИЋА

Велика нервоза у табору Партизана. О томе сведочи кратка препиркаНемање Николићаса тренером Жарком Лазетићем. Камере ТВ Аренаспорт су ухватиле речи Николића упућене према клупи црно-белих, па је струка морала одлучила да реагује и замени нападача. У игру ће Зоран Тошић.

16:22 - МАЈСТОРИЈА ПАНТИЋА, ПАРТИЗАН ВОДИ 2:0

ГОООООЛ! Партизан води 2:0. Мајсторија Пантића. Везни фудбалер Партизана постигао је прелеп гол из "слободњака" у 45. минуту, односно другом судијске надокнаде. Погодио је Пантић саме рашље гола Напретка.

16:24 - ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог полувремена. Партизан води 2:0 у Крушевцу. Далеко од тога да су црно-бели бриљирали, али имају лепу предност после 45. минута.

16:40 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Наставља се утакмица у Крушевцу. Двострука измена у Напретку. Ескић и Стевановић су ушли у игру, а изашли су Аксентијевић и Ивановић.

16:49 - УСПАВАНКА У КРУШЕВЦУ

Успаванка у другом полувремену. Партизан се задовољио са предношћу и успели су скроз да  успоре утакмицу у наставку. Напредак без тренера Милорада Косановића, који је искључен у полувремену без идеје да створи било какву шансу.

16:56 - РИКАРДО УПРОПАСТИО ЗИЦЕР

Закарић је сјајно проиграо Рикардо додавањем у празан простор, али је нападач Партизана уместо да шутира одлучио да асистира Тошићу, што је искористио голман Напретка и пресекао проигравање кроз казнени.

17:01 - ПОНИШТЕН ГОЛ НАПРЕТКА

Гол Напретка, али - офсајд у 64. минуту! Крушевљани су постигли погодак после корнера и акције након тога, али је главни судија показао да је стрелац Ескић био у недозвољеној позицији.

17:03 - ВАЛИЈЕНТЕ ПОГАЂА ЗА 3:0

ГОООООЛ! Партизан води 3:0 од 66. минута! Након центаршута из слободгногударца са левог бока, на десној страни казненогпростораглавомјеодиграо Шћекић ка голу, где се на правом месту нашао Марк Валијентеи из другог покушаја главом савладао Петровића.

17:06 - ЗАКАРИЋ СЕ ОБРУКАО

Какав промашај Горана Закарића! Крилни нападач Партизана је промашио са петерца потпуно празан гол!Велики кикс је направио голман Напретка, изгубио је лопту испред шеснаестерца,онда је одбранио ударац Рикарда, а Закарић је налетео на одбитак и - обрукао се!

17:09 - ГОЛЕАДА У КРУШЕВЦУ, УПИСАО СЕ И РИКАРДО

Још један гол за Партизан! Сјајна лопта Данила Пантића за Рикарда Гомеша и сигурна реализација најбољег стрелца Партизана.

17:16 - МИРАН КРАЈ МЕЧА

Мирно се приводи утакмица крају по катастрофалном терену, који сада већ нимало не личи на подлогу за фудбал. Добар напад Партизана, повукао га је Милетић по левој страни, Рикардо је потом проиграо Тошића на ивици шеснаестерца, он је пао после дуела, а судија је показао да нема прекршаја. Убрзо после тога велика шанса и за Рикарда, али из добре ситуације шутира преко гола.

17:20 - ПАРТИЗАН У ПОЛУФИНАЛУ

Рутински тријумф Партизана у Крушевцу и пласман у полуфинале Купа Србије. Прекинули су црно-бели и серију лоших резултата, односно пораза и остали у трци за један трофеј до краја сезоне.