KOMENTAR: Lov

Jurica KERBLER

12. 06. 2019. u 13:26

Brutalno napadnuti istaknuti predstavnik srpske zajednice u Rijeci i dvojica od petoro pretučenih sezonskih radnika na ostrvu Brač bili su - Srbi

КОМЕНТАР: Лов

I UBISTVO Radoja Petkovića i divljaštvo u Supetru dogodili su se samo iz jednog razloga. Brutalno napadnuti istaknuti predstavnik srpske zajednice u Rijeci i dvojica od petoro pretučenih sezonskih radnika na ostrvu Brač bili su - Srbi.

Petkovićev ubica mirno je šetao Hrvatskom, bez obzira na to što je osumnjičen za brojne ratne zločine, od silovanja do premlaćivanja, a od dvadesetoro "junaka" koji su mlatili devojku, dvojicu mladića srpske nacionalnosti iz Vukovara, dvojicu Hrvata iz Slavonije i vatrogasca koji im je priskočio u pomoć, uhapšena su zasad samo dvojica i odmah puštena na slobodu.

Strašan je to poraz pravne države koja naprosto više ne uspeva da zaštiti svoje građane, Srbe u Hrvatskoj. Ne tako davno pretučena je baka, Srpkinja, koju su provalnici opljačkali i ubili, na periferiji Orahovice paljene su srpske kuće, spisak napadnutih Srba sve je duži. A pravna država je sve nemoćnija da se odupre nasilju, mržnji, netoleranciji... Ako i policija obavi svoj deo posla, ostale institucije zažmure, pa nasilnici koji se kriju kao "navijači" Torcide budu pušteni na slobodu, a fudbalska udruženja kojima pripadaju šalju arogantna saopštenja u kojima nema ni trunke kajanja.

Vatrogasac sa Supetra, kojem je slomljen nos jer je branio devojku od pedeset kilograma, poručio im je: "Sramite se". A stideti se moraju i oni koji su potpisali da takvi huligani koji sramote i državu, istog trena budu pušteni.

Gotovo da se toleriše lov na Srbe. Jer, kad se nasilje i mržnja ne sankcionišu, kao što bi to svaka ozbiljna država uradila, onda je to prećutni znak da se toleriše. I duh je ispušten iz boce. Opasan duh koji preti temeljima demokratije.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije