Pritvor za 12 navijača posle ubistva kod Bijeljine
17. 09. 2018. u 12:45
Hapšenje je usledilo posle zakazane tuče navijača Crvene zvezde i Partizana u banji Dvorovi pre tri dana u kojoj je poginuo Aleksandar Pantić (30)
Foto: Thinkstock
Pročitajte još:Navijač ubijen motkom
Podsetimo, hapšenje je usledilo posle zakazane tuče navijača Crvene zvezde i Partizana u banji Dvorovi pre tri dana, nakog što su plakati jednog od ta dva kluba bili prefarbani. U tuči, koja nije imala nikakve fer kriterijume, dva mladića su teško povređena, a najcrnje je prošao Aleksandar Pantić, koga su bijeljinski lekari uputili u beogradski Urgentni centar, koji je na putu do te ustanove, u Sremskoj Mitrovici, izdahnuo.
Kako se sumnja navijači Crvene zvezde napravili su sačekušu „partizanovcima“, spremni sa motkama, držalicama i drugim opasnim predmetima koji mogu da nanesu teške i smrtonosne povrede.
Pročitajte još:Zvezdin navijač umro na putu do Urgentnog centra
Narednih mesec dana, do eventualno druge osluke sudije za predhodni postupak, iza brave će biti mladići čiji su inicijali. Z.M, B.P, I.B, G.M, L.S, S.D, P.A, M.N, M.M, R.D, M.N. i J.O. Oni su osumnjičeni da su za a ubistvo i učestvovanje u tuči.
Pritvor je određen zbog bojazni da bi boravak lica na slobodi mogao dovesti do ometanja istrage i narušavanja javnog reda i mira-rečeno je u OJT u Bijeljini. Tužilaštvo će nastaviti sa sprovođenjem istražnih mera i radnji i prema drugim osobama zbog osnova sumnje da su počinili krivično delo učestvovanje u tuči.