ЧУДО СЕ ИЗМИГОЉИЛО У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Рукометаши Србије у борби за Светско првенство "испустили" Шпанију, а имали је у шаци!

Александар Илић

12. 05. 2024. у 18:48

РУКОМЕТАШИ Србије састали су се у реванш мечу квалификација за Светско првенство 2025. године у дворани Спенс против Шпаније. У првом мечу одиграном у среду "фурија" је славила 32:28, а реванш у Новом Саду донео је узбуљдиву игру, али и пирову победу наше селекције резултатом 25:22

ЧУДО СЕ ИЗМИГОЉИЛО У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Рукометаши Србије у борби за Светско првенство испустили Шпанију, а имали је у шаци!

Након првог полувремена Србија је имала резултат који је анулирао предност Шпанаца.

Било је 15:11, а у другом периоду у већем делу контролисали су "орлови" игру. Јасно је било да ће одбране бити од пресудног значаја. На први гол у наставку се  седам минута, постигао га је Драган Пешмалбек и то са играчем мање.

Већ у наредном нападу одлична одбрана Дарка Ђукића довела је до контре у којој је постигао гол, а притом се и повредио.

Расла је предност до +6 наше репрезентације, а на седам минута до краја Шпанци су успели захваљујући расположеном голману да се спусте на три гола минуса.

Мучили су се српски рукометаши са бековских позиција, успео је да затресе мрежу Вања Илић, али су Шпанци одмах одговорили.

У последња пет минута гости су ушли са резултатом 23:20, а то је био преломни тренутак у мечу, након тога није било повратка за Србију, која је на крају славила 25:22.

Шпанија ће наступати на Светском првенству које се игра наредне године, од 14. јануара до 2. фебруара, у Хрватској, Данској и Норвешкој.

Најефикаснији у српском тиму био је Вања Илић са шест голова, а сјајан је био и голман Дејан Милосављев са 16 одбрана.

Код Шпанаца Алекс Гомез постигао је пет голова. Шампионат света на програму је од 14. јануара до 2. фебруара 2025. године у Хрватској, Данској и Норвешкој.

БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата