НОВА ЗЛАТНА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ: Јован Николић шампион Европе у боксу (ФОТО)

28. 04. 2024. у 20:58

МЛАДИ српски боксер Јован Николић освојио је титулу првака Европе, пошто је ове недеље у финалу шампионата у Београду, у категорији до 71 кг, савладао Грузијца Ешкерхана Мадијева 4:1.

Николић је ношен подршком са трибина у хали "Александар Николић" преокретом у трећој рунди донео прво злато мушком тиму Србије на шампионату.

Најсјајније одличје на Првенству Европе 2024. за Србију у мушкој конкуренцији освојио је младић великог и нежног срца, са барутом у рукама и професорским знањем племените вештине. Николић је показао да је рођен за велика дела кроз све мечеве на овом такмичењу, али и против Грузијца Ешкерхана Мадијева у самој борби за злато. Интонирање химне "Боже правде" у знак тријумфа и освојеног злата за Србију на шампионату "Старог континента" изборио је у фантастичном мечу, праћеном френетичним навијањем домаће публике.

Српски мушки тим на овом шампионату освојио је и шест бронзи - Раде Јоксимовић, Омер Аметовић, Алмир Мемић, Вахид Абасов, Вељко Ражнатовић и Садам Магомедов.

БОНУС ВИДЕО: Химна Србије којом је завршена свечаност отварања Европског боксерског првенства у Београду