Prvi čarter za Lefkadu 18.juna – aranžmani već od 299 evra

10. 04. 2017. u 22:54

Svi ovoletošnji letovi koncipirani su na 11 dana sa 10 noćenja. U cenu aranžmana uračuata je i povratna avio-karta i svi transferi

Први чартер за Лефкаду 18.јуна – аранжмани већ од 299 евра

foto "Big blu"

Lefkada je po veličini četvrto grčko ostrvo. „Usidrena“ je u vodama Jonskog mora, severozapadno od poluostrva Peloponez i severno od ostrva Kefalonije. Od kontinentalnog dela Grčke odvojena je uskim kanalom. S obzirom na to da je preko kanala napravljen most, ovo je jedino jonsko ostrvo do kog se može stići kopnenim putem.

Pretpostavlja se da je ostrvo dobilo ime po visokim i strmim planinama belih litica na zapadu ostrva (grč. lefko – belo). Jedna od legendi kaže da je sa ovih belih stena skočila čuvena antička pesnikinja Sapfo zbog nesrećne ljubavi prema ribaru Faonu. Na lepote istočne obale Lefkade ukazivao je i Homer u svojoj „Odiseji”.

Lefkada nema svoj aerodrom, ali i pored toga ima vazdušnu vezu sa Grčkom i ostatkom Evrope. Turisti mogu izabrati neku od avio-linija do aerodroma u Aktionu, blizu grada Preveza, koji je mostom povezan sa Lefkadom. Let od Beograda do Aktiona traje sat i petnaest minuta.

Osim Lefkade, istoimenog glavnog grada, veoma posećena turistička mesta sa izuzetno lepim plažama su i naselje Nidri, gradić Vasiliki i ostrvce Maganisi, koje adminstrativno pripada Lefkadi. Big Blue ove godine podiže čater do ovog dela Mediterana. Prvi poleće već 18. juna a poslednji u sezoni 16.septembra. Svi ovoletošnji letovi koncipirani su na 11 dana sa 10 noćenja. U cenu aranžmana uračuata je i povratna avio-karta i svi transferi.

Iz bogate ponude smeštajnih kapaciteta izdavajamo:

Studiji sa bazenom u Nidriju- Phillipos studios (od 239 evra - 10 noćenja, najam) i Nidry bay studios 2* (od 249 evra – 10 noćenja, najam). Izuzetno atraktivni smeštajni kapaciteti s cenom

Hotel u Vasilikiju – Ponti Beach 2* od 359 evra 10 noćenja PP

Hotel u Agios Ioannisu- Villagio Maistro 3* od 289 evra.... 10 noćenja ND

Ukoliko se možda odlučite za drugi vid prevoza (sopstveni ili autobus) tu je i specijalna ponuda agencije Big Blu. Po cenama izuzetno atraktivna.

Phillipos studios – 29.maj, 10 noći/11 dana, usluga najam, sopstveni prevoz, cena po osobi 59 evra (doplata za autobuski prevoz je 65 evra)

Nidri Bay studios 2*– 29.maj, 10 noći/11 dana, usluga najam, sopstveni prevoz, cena po osobi 59 evra (doplata za autobuski prevoz je 65 evra)

Ponti Beach 2* - 29.maj, 10 noći/11 dana, usluga polupansion, sopstveni prevoz, cena po osobi 129 evra

Villagio Maistro 3*- 01.jun, 7 noći/ 8 dana, usluga noćenje sa doručkom, sopstveni prevoz, cena po osobi 99 evra.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (13)

dax

11.04.2017. 08:49

Lefkada - raj na zemlji....Ko nije bio obavezno da ode ali kolima jer bez auta tamo ne vredi ici....

Kole

13.04.2017. 17:22

@dax - I obavezno smestaj blize zapadnoj obali, sve lepe plaze su na toj strani. Ako budete na istocnoj strani, racunajte da morate ili kola ili neki bus, koji mozda ide par puta dnevno, i po sat vremena putovanja do plaze.

veteran, ratni

11.04.2017. 18:09

Drago mi je što Srbi sve više idu prijateljsku u Grčku, a sve manje i manje u CG. Siguran sam da iduće godine niko od Srba neće ići u CG. Pored CG lenjosti, negostoljubivosti, prljavog CG mora i sl., to je i stvar morala.

Slažem se

14.04.2017. 08:50

@Kum Ruzvelt - Letovao sam 5 godina u Pargi, svake godine naiđe neka hladna struja...