Kobasicijada u Turiji ove godine će biti međunarodna

Beta

02. 02. 2016. u 22:15

Kobasicijada će biti održana od 26. do 28. februara u mestu Turija u opštini Srbobran, tridesetak kilometara od Novog Sada

Кобасицијада у Турији ове године ће бити међународна

Arhivska fotografija

NOVI SAD- Tradicionalna 32. po redu Kobasicijada u Turiji, ove godine biće međunarodna, najavili su organizori.

Predsednik Organizacionog odbora Kobasicijade Miroslav Medurić precizirao je da će gosti stići iz Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Rusije, Ukrajine, Rumunije i, verovatno, iz Italije.

"Oni će, svako na svoj način, koristeći sopstvene začine, praviti kobasice na ovoj manifestaciji", objasnio je Medurić.

Prema njegovim rečima, Kobasicijada će ove godine imati još jednu novinu, pa će najdužu kobasicu od 2.032 metra do centralne bine najverovatnije pratiti mažoretkinje, koje će umesto palice u rukama držati kobasicu.

Dodao je da će sveža kobasica koštati 350, roštilj kobasica 150, a suva kobasica 500 dinara za kilogram.

"Takođe po prvi put, gosti iz mesta Kovilj klaće svinju pred publikom, praviti kobasice, peći meso na talandari i deliti gostima", naveo je Medurić.

Kobasicijada će biti održana od 26. do 28. februara u mestu Turija u opštini Srbobran, tridesetak kilometara od Novog Sada.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Prorok

02.02.2016. 23:01

Ako , neka bude medjunarodnog karaktera, samo neka nema kobasice od one divlje svinje sa Zlatibora

Nenad

03.02.2016. 05:15

Cene u Turiji su prihvatljive.Naravno meso je veterinarski pregledano i ispravno.Ako su oni koji su konzumirali kobasicu u Cajetini se razboleli mislim da je to meso od divljeg vepra trebalo biti termicki obradjeno,pa kad se ohladi onda puniti kobasice.Najvaznija je dobra termicka obrada mesa.Kako su ta lovacka drustva oko Zlatibora zaboravila da zovu veterinara.