Er Katar uvodi najduži let na svetu
27. 01. 2016. u 18:14
"Er Katar" planira da uvede novu najdužu direktnu avio-liniju na relaciji od Dohe do Oklanda (SAD) - koje neprekidno traje duže od 18 sati
Ruta od jednog do drugog kraja sveta, koja će biti dugačka više od 18.000 kilometara nalazi se u najnovijem razvojnom planu katarske kompanije.
Planirani let "Er Katara" nadmašiće trenutno najdužu avio-liniju na svetu australijske avio-kompanije "Kvantas" za dva sata.
"Kvantas" drži rekord po dužini direktnog leta na relaciji od Sidneja do Dalasa, za koji je potrebno više od 15 sati letenja.
Putnici koji lete ovom rutom uživaju u trenutno najvećem avionu na svetu A380, koji "Kvantas" šalje na direktna putovanja šest puta nedeljno.
Za let od Dohe do Oklanda katarska avio-kompanija koristiće letelice tipa Boing 777-200LR, koji ima 217 putničkih mesta u ekonomskoj i 42 mesta u biznis klasi.
jely
27.01.2016. 19:08
Radim za njih, hoce bre da pocrkamo u avionu ovo vise nije normalno...
@jely - A nama nekada davno govorili kako je posao posade na putničkom avionu tako dobar, i takva pustolovina da mu ravnog nema. U stvari je nevjerovatno težak jer non stop udovoljavate putnicima, a o režimu spavanja mogu samo da pogadjam. Jeste nekad "patili" od vremenske razlike (recimo od 6 sati i više), e sad zamislite to svaki dan.
Mislim da se ovde radi o letu iz Auckland-a (Novi Zeland) do Dohe.Juce procitah u lokalnim novozelandskim novinama.Taj let od Oakland-a do Dohe vec postoji i traje nesto vise od 16 sati.
Qatar airways uvodi najduzi let na svetu koji ce trajati 18 sati i 34 minutanon stop, na liniji od Doha,Qatar - Aukland, New Zeland rastojanje od 14.539 Km. Upotrebljavace Boeing 777-200 LR sa 259 sedista.Za sada Quantas drzi rekord na letu Sidney-Dallas 17sati i 55 min.
Ma rekord drzi Spska zeleznica od beograda do Bara putovanje od 24 sata pa navise, kakav Qatar, Qantas kakvi bakraci.....
Komentari (5)