Država sa 120 miliona dinara finansira remont kotlova u Gradskoj toplani u Kruševcu
05. 03. 2019. u 21:16
Republika će, preko Kancelarije za javna ulaganja, sa 120 miliona dinara finansirati remont dva kotla na ugalj u centralnom toplotnom izvoru u kruševačkoj Gradskoj toplani
Foto S. Babović
Republika će, preko Kancelarije za javna ulaganja, sa 120 miliona dinara finansirati remont dva kotla na ugalj u centralnom toplotnom izvoru u kruševačkoj Gradskoj toplani, saopšteno je nakon sastanka predstavnika Kancelarije za javna ulaganja i rukovodstva Grada Kruševca.
Direktor Kancelarije za javna ulaganja Marko Blagojević je, kako je navedeno na sajtu Grada Kruševca, kazao da će lokalna samouprava biti zadužena za implementaciju projekta u fazama pripreme, nabavke i tehničke realizacije te da će to raditi uz pomoć Kancelarije za javna ulaganja, preko koje će se i finansirati rešavanje trenutno gorućeg problema za građane Kruševca.
Direktor Gradske toplane Dragan Azdejković kazao je, kako je navedeno, da će Grad Kruševac obezbediti oko 18 miliona dinara za remont dva kotla na gas čime će biti obezbeđene alternativne, odnosno dodatne mogućnosti isporuke toplotne energije, kako se veliki problemi iz ovogodišnje grejne sezone ne bi ponovili.
PROČITAJTE JOŠ: Slabije grejanje u većem delu Kruševca
Najavljeno je da će radovi neophodni za revitalizaciju i normalno funkcionisanje Toplane početi u najskorijem roku, ali nije precizirano kada.
Današnjem sastanku u Gradskoj upravi prisustvovao je i direktor Bezbednosno informativne agencije Bratislav Gašić, koji je i bivši gradonačelnik Kruševca.
Inače, pomoć države za rekonstrukciju kotlova u iznosu od milion evra (120 miliona dinara) je prilikom nedavne posete Kruševcu obećao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić kazavši tada i da će Grad morati da izdvoji 150 hiljada evra (18 miliona dinara).
Direktor Gradske toplane Dragan Azdejković je, zbog čestih problema sa grejanjem, pre mesec i po dana podneo ostavku, koju Skupština Grada još uvek nije razmatrala.
Situacija sa grejanjem je svakodnevna tema Kruševljana, a oni koji se oglašavaju na društvenim mrežama su izbrojali da su im radijatori bili hladni više od 30 dana od početka grejne sezone. Zbog čestih prekida grejanja januarski računi bili su smanjeni za 20 odsto, bilo je najavljeno da će i februarski biti smanjeni, ali za sada nije precizirano o kom iznosu je reč.
električar
06.03.2019. 07:56
Da li to znači da će država isto takvim, narodnim parama, da pomogne da se već jedanputa radnicima koji su nekad radili u državnim preduzećima "u restrukturiranju" isplate plate koje godinama nisu dobijali iako postoje pravosnažne sudske presude. Ili je ovbde reč samo o nekoj vrsti "burazerske pomoći", a na račun poreskih obveznika ?
Komentari (1)