Izgoreo automobil direktora ćuprijske Opšte bolnice, “Hjundai” potpuno uništen
08. 02. 2019. u 15:19
Kako postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično delo, Osnovno tužilaštvo u Paraćinu dalo je naredbe za veštačenje uzroka požara i DNK profila sa pronađenih tragova
Ilustracija
Foto: N. Skenderija
Policija je izvršila uviđaj i obavešten je dežurni zamenik paraćinskog Osnovnog javnog tužilaštva koji je, saznajemo, izdao naredbu za veštačenje uzroka požara u NKC u Nišu, a kako postoje osnovi sumnje da je izvršeno krivično delo izazivanje opšte opasnosti - jer su nađeni tragovi, izdata je naredba za utvrđivanje DNK profila sa njih.
Pročitajte još - Izgoreo službeni automobil u Sremskoj Mitrovici
Dr Slobodan Gajić kaže da istražni organi rade svoj posao, te da mu se nikada do sada nije ovako nešto dogodilo.
- Ulica u kojoj živim ja mirna i mala, ima svega petnaestak kuća i uglavnom staračka domaćinstva, tako da ne mogu ni da pretpostavim šta se dogodilo. Nadam se da će istraga dati rezultate – rekao je Gajić.
U ulici nema kamera, pa ni video snimaka koji bi pomogli da se reši slučaj. Kako saznajemo, sličnu materijalnu štetu zbog paljenja automobila svojevremeno su imala još dva lekara ćuprijske bolnice, ali počinioci nisu otkriveni.