IŽIVLJAVANJE: Završio u Hitnoj zbog carinika
30. 06. 2017. u 09:01
Zoran Milić (49) iz Kuršumlije obratio se u četvrtak Hitnoj službi kuršumlijskog Doma zdravlja zbog, kako ističe, maltretiranja od srpskih carinika
Milić ispred Hitne pomoći u Kuršumliji
MERDARE - Zoran Milić (49) iz Kuršumlije obratio se u četvrtak Hitnoj službi kuršumlijskog Doma zdravlja zbog, kako ističe, maltretiranja od srpskih carinika na administrativnom prelazu Merdare. Naime, Milić tvrdi da su ga carinici na ovom prelazu zadržali duže od sat vremena zbog dva trimera za košenje trave u vrednosti od 49 evra koje je kupio u Podujevu.
- Prethodno sam bez problema prešao carinu na kosovskoj strani administrativne linije i oba policijska punkta, ali je problem nastao kada sam našoj carini prijavio kupljene trimere. Iako sam pokazao fiskalne račune, carinik koji se predstavio kao šef carine, tvrdio je bez ikakvog objašnjenja da kupljene stvari moram da vratim nazad. Iako mi je posle jednosatnog maltretiranja dozvoljeno da prenesem samo jednu mašinu, na kraju sam zbog srčanih tegoba završio u Hitnoj službi - kaže Milić, napominjući da je, uprkos zahtevu da mu se napismeno dostavi zašto mu je oduzet trimer, carinik krajnje arogantno odgovorio da postupi po nalogu.
Milić je sa administrativnog prelaza kolima Hitne pomoći prebačen u DZ u Kuršumliji, gde mu je ukazana pomoć.
SAMO ROBA DO 100 EVRA
NA carinskom punktu u Merdaru ističu da nemaju ovlašćenja da komentarišu navode Milića. Istovremeno, upitani do koje vrednosti roba ne podleže carini, objašnjavaju da preko administrativnog prelaza sa KiM u centralnu Srbiju može da se prenese roba u vrednosti do 100 evra koja može da se okarakteriše za sopstvene potrebe.
Nn
30.06.2017. 09:16
100 evra, pa kakva je to vrednost od sto evra. Sramota. A I carinik ga preterao.
Pa koliko je 49+49?
@Goran - Manje od 100
Meni je carinik na Horgosu trazio 30% od cene tus kabine i lavaboa (250 +250£) a da nije odbio pravo na uvoz za supruga i mene od 100£ po osobi. Na kraju se zadovoljio sa 100£ stavljeno u pasos za licni dep.Bili smo iznenadzeni, sokirani i kao majmuni platili, jer se sve odigralo takvom brzinom da nismo imali vremena za razmisljanje. I danas se potam kako nisam mogla da reagujem. Stavljam to na racun umora posle 20sati puta i zeljom da sto pre stignemo kuci.Carinici koji reketiraju putnike......
Pa zar nije kosovo Srbija.? O kakvoj se sad carini radi između Srbije i Srbije?
Komentari (14)