Kraljevčani proslavili gradsku slavu Svetu Trojicu

G. Ć.

04. 06. 2017. u 16:29

Svetu arhijerejsku liturgiju u crkvi Svete Trojice, kojoj je prisustvovao veliki broj građana, služio je episkop žički Justin

Краљевчани прославили градску славу Свету Тројицу

Foto G. Šljivić

KRALjEVO – Svetom arhijerejskom liturgijom, litijom ulicama grada, i osveštavanjem “zapisa” kod Duhovnog centra „Sveti vladika Nikolaj Velimirović“ za koji se veruje da je zaštnik grada, Kraljevčani su proslavili Svetu Trojicu, jedan od najvećih hrišćanskih praznika, hramovnu slavu istoimene Saborne crkve u Kraljevu i - slavu svoga grada.

Na čelu litijske povorke koja je od Saborne crkve ulicama prošla pored Spomenika solunskim ratnicima u centru grada, a potom i spomenika borcima palim u ratovima od 1991. do 1999. godine pred zgradom Gradske uprave, uz čelnike lokalne samouprave i sveštenstvo nalazili su se i predstavnici Vojske Srbije, kao i pripadnici MUP koji takođe slave istu slavu.

Svetu arhijerejsku liturgiju u crkvi Svete Trojice, kojoj je prisustvovao veliki broj građana, služio je episkop žički Justin uz sasluženje sveštenika eparhije.



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

БГД - 011

04.06.2017. 16:59

Алал вера и свака част! НА МНОГАЈА ЉЕТА!

charlie

04.06.2017. 17:58

Šta rade ovi policajci na verskoj svečanosti? Gori smo od Severne Koreje.

Карашабановић

04.06.2017. 21:35

@charlie - Latiničaru, а ви бате како `те? Баш млого лошо, а???