Od temeljaca - kamen za kupus!

Sl. PAŠIĆ

28. 03. 2016. u 09:14

Kao svoj projekat i naprednjaci i demokrate promovišu izgradnju sale u školi u Banatskom Karađorđevu. DS: Uprava za kapitalna ulaganja APV uložiće 65 miliona. SNS: Od Pajtićevih obećanja može da se izgradi Kineski zid

Од темељаца - камен за купус!

Bojan Pajtić polaže prvu lopatu u Banatskom Karađorđevu

ŽITIŠTE - BANATSKO KARAĐORĐEVO - Ko se "kiti tuđim perjem" - simbolički izražena glasi dilema iz srednjobanatske pogranične opštine Žitište, nakon što je minulog vikenda u selu Banatsko Karađorđevo pokrajinski premijer i lider demokrata Bojan Pajtić položio kamen temeljac za sportsku salu ovdašnje Osnovne škole "Nikola Tesla".

Pajtić se pohvalio da je do sada širom Vojvodine izgrađeno 29 školskih sportskih sala. U karađorđevačku, Uprava za kapitalna ulaganja APV investiraće više od 65 miliona dinara. A, sve da bi, kako je naveo, mladi ljudi i deca koja se bave sportom dobila priliku da odrastaju u zdrave ljude.

- Na ovaj način želimo da doprinesemo da dobiju uslove koje imaju mladi ljudi u 21. veku u razvijenim gradovima i državama - dodao je Pajtić na svečanosti u Banatskom Karađorđevu.

Takođe, istakao je da je Pokrajina u minulom periodu u ovu sredinu investirala više od milijardu i po dinara. Izgradila je, kaže, mnogobrojne objekte u opštinskom središtu i svim selima, skroz promenila izgled Žitišta.

Gradnju iste sportske sale, međutim, krajem februara svečano su obeležili čelnici lokalne samouprave! Predsednik opštine i lider naprednjaka Mitar Vučurević, na polaganju kamena temeljca istakao je da SNS sve što obeća i ispunjava. Podsetio je da žitelji B. Karađorđeva deceniju čekaju na izgradnju sale, dok je na vlasti bila DS.

- Tek kada je SNS preuzela kormilo opštine, prikupljene su sve dozvole i stvoreni uslovi da projekat dobije "zeleno svetlo" - izjavio je Vučurević, ističući da kao predsednik Žitišta nije bio ni pozvan na sklapanje ugovora sa Upravom za kapitalna ulaganja.

Ocenjujući pojavljivanje Pajtića u B. Karađorđevu kao neprimeran i beskrupulozan predizborni marketing DS, žitištanski naprednjaci postavljaju pitanje - odakle mu pravo da polaže kamen temeljac? Ranije je u specijalnom informatoru Pokrajinskog odbora SNS, o tome šta je stranka sve uradila za građane Vojvodine, sala u Banatskom Karađorđevu istaknuta kao investicija naprednjaka za bolji život u Žitištu.

- Pokrajina još nije prebacila ni jedan dinar! Radovi su otpočeli zahvaljujući opštini, a Pajtić dolazi da se fotografiše zbog svoje predizborne kampanje. Ne daje svoj lični novac, već se sala gradi parama stanovnika ove sredine - poručili su iz Opštinskog odbora SNS Žitište, naglašavajući da bi objekat bio izgrađen još 2005. godine da se nije pitala DS.

Najžešća reakcija zbog "kićenja tuđim perjem", ipak, stigla je iz Zrenjanina - od Gorana Kneževića, potpredsednika SNS i šefa banatskih naprednjaka.

- Od dosadašnjih silnih "kamena temeljaca" demokrata u Vojvodini, mogao bi da se sagradi Kineski zid - izjavio je Knežević, ustvrđujući da jedino što je B. Karađorđevo dobilo od DS jeste - kamen za kiseli kupus. Još poručuje da demokrate džabe iz kupusa vade poslednje kamenje za temelje koje nikada nisu, niti će postaviti.

KO JE ZASLUŽAN?

NA svečanosti u Banatskom Karađorđevu, Pajtić je istakao da je izgradnja sale započeta na inicijativu Dragana Milenkovića i Igora Salaka, njegovih partijskih drugova koji su dugo bili u žitištanskoj vlasti, dok je DS dominirala u ovoj sredini. Onda ih je SNS "počistila" s političke scene, a Salak je sada kandidat demokrata za predsednika opštine Žitište.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije