Uzimali mito, a drže nastavu
05. 12. 2015. u 16:00
Nekoliko profesora Visoke poslovne škole u Valjevu osuđeno ili pred sudom. Posle krivičnog postupka svi vraćeni na posao
Visoka poslovna škola strukovnih studija
VALjEVO - Branko Gledović (46), profesor Visoke poslovne škole strukovnih studija u Valjevu (VIPOS), koji je u ovdašnjem Višem sudu osuđen na tri i po godine zatvora zbog primanja mita, držaće predavanja i ispite iz informatike i informacionih sistema i kvantitativne metode u ekonomiji do pravosnažnosti presude. Inače, odmah po pokretanju krivičnog postupka, Gledović je bio suspendovan, ali ga je inspekcija rada vratila na posao.
Istragom je bio obuhvaćen i Đorđe Pavlović (51) iz Beograda, ali je postupak protiv njega razdvojen, pa će pred Osnovnim sudom u Valjevu odgovarati za trgovinu uticajem. Pavlović, profesor marketinga i trgovine i opšte ekonomije na VIPOS-u, takođe je bio suspendovan, pa vraćen na posao do okončanja sudskog postupka.
Krivično veće Višeg suda u Valjevu, kojem je predsedavao sudija Dragan Obradović, nekadašnju profesorku VIPOS Ljiljanu Jovašević (72), koja je u međuvremenu penzionisana, osudilo je na šest meseci zatvora, uslovno na godinu dana, jer je ocene upisivala u indeks studentima koji nisu bili na ispitu.
Bivši student VIPOS-a Milan Filipović osuđen je na dve godine i četiri meseca zatvora, zato što je Gledoviću omogućavao kontakt sa studentima koji su bili spremni da daju mito za polaganje ispita.
Gledović, kada presuda bude pravosnažna, tri godine neće moći da bude profesor, a zbog nedostatka dokaza on i Ljiljana Jovašević oslobođeni su optužbe za zloupotrebu službenog položaja.
Takođe, nije bilo dokaza da je Filipović navodno položio ispit na kome se nije pojavio.
ODUZETO 1.410 EVRA
SUD je utvrdio da je Gledović od septembra 2008. godine, do septembra 2011. godine u više navrata od studenata tražio i primio mito. Prvostepenom presudom oduzeto mu je 1.410 evra.
bundalozix
05.12.2015. 18:09
Можда и објавите у ваљевским медијима нису.Проф. Љиљана Јовашевић је осуђена јер је веровала асистенту, да су студенти били присутни и решавали тестове. Алал вера судије. Неће се огласти о Крагујевцу то ће застарити. Неће ни о мегатренду ни о томи-дипломи...
Kakvi profesori takve i diplome a tek buducnost sa ovakvim kadrovima z..ebalo tutku, sto bi rekao bata Milasin.
Komentari (2)