Kragujevac: Građani očistili spomenik
27. 06. 2015. u 23:44
Grupa Kragujevčana sprovela je danas samoinicijativnu akciju čišćenja grafita sa spomenika Vuku Karadžiću, koji su ispisani pre tri dana. Spomenik i ranije bio na meti vandala
Nekoliko građanki i građana Kragujevca, samoinicijativno je danas očistilo spomenik Vuku Karadžiću, koji je pre tri dana ispisan grafitima.
Akcija čišćenja trajala je više od tri sata, a učesnici akcije su želeli da ostanu anonimni, navodeći da tim gestom samo žele da promovišu bolji odnos prema istorijskim spomenicima i kulturnoj baštini uopšte.
Spomenik Vuku Karadžiću, na Đačkom trgu, ispred Prve kragujevačke gimnazije ispisan je grafitima pre tri dana, a danas je zahvaljujući inicijativi građana i građanki, njegov izgled vraćen u prvobitno stanje.
Spomenik je i ranije bio na meti vandala, a sredinom marta ove godine, u okviru velike akcije čišćenja kulturno - istorijskih spomenika u gradovima Srbije, je očišćen, ali očigledno ne zadugo.
Београђанин
28.06.2015. 00:04
Свака част!
Bravo a sada uhvatiti pocinioce pomocu okolnih kamera posto je to u jezgru grada i naterati pocinitelje na komunalni rad ciscenja spomenika za narednih sest meseci.
Kamere, pa drastične kazne za ološ.
ne bih rekla da su to obični vandali...ima toga što se kuva negde,pa se šalju ljudi u akciju uništavanja svega po našim gradovima...vrsta specijalnog rata..kao da smo zaboravili lekcije iz odbrane i zaštite?
Zandari bre , branite Srbiju ! Nadjite neprijatelje Srbije i dajte ih narodu da im sudi !!!
Komentari (5)