Nezapamćeno nevreme pogodilo Golubac
24. 05. 2015. u 20:30
Obilne kiše, grad i jaka košava izazvali nevolje u Braničevskom okrugu. Grad uništio useve u opštini. U ponedeljak bez nastave u školama
Osim velikih količina vode koje su poplavile centralne ulice i prodrle u podrume stambenih zgrada, u Golupcu je duvala i snažna košava, koja je još više pogoršavala ionako tešku situaciju. Na ovu podunavsku opštinu pao je i jak grad, pa će se narednih dana utvrđivati kolike je površine pod usevima zahvatio i kolika je ukupna materijalna šteta.
Protivgradna zaštita nije ni reagovala, jer se nevreme naglo stuštilo na ovu opštinu.
- U ponedeljak ćemo formirati posebnu komisiju za procenu štete, kako bi se utvrdilo koliko je grad oštetio useve - izjavio je za "Novosti" načelnik Opštinske uprave Golubac Vladica Buljubašić, koji je i član opštinskog Štaba za vanredne situacije.
On je naveo da je najteža situacija u centru grada, odakle će pumpama morati da se crpe voda, naročito iz poslovnih objekata, jer je njih najviše u toj gradskoj zoni.
- Zgrada osnovne škole nije oštećena, ali, zbog predostrožnosti, odlučili smo da u ponedeljak ne bude nastave - rekao je Buljubašić.
On je dodao da u ovom nevremenu nije bilo povređenih, niti nastradalih ljudi. Takođe, dodao je da, i pored velike količine kiše, nivo Dunava nije znatno porastao, pa nema opasnosti od njegovog izlivanja.
Posted by Jelena Ilić on Sunday, May 24, 2015
NOMAD
24.05.2015. 21:00
Bitno je da se ima para za Evroviziju,a za protivgradne rakete ni cvonjka,tako nam i jeste!
novi sad isto pod vodom!
Komentari (2)