Ljubovijski sajber prota
26. 02. 2013. u 07:51
Sveštenik Milan Andrić (35) vernicima se obraća i posredstvom internet sajta, društvenih mreža i SMS
- Oduvek sam voleo savremene tehnologije svih vrsta, a ovo novo znanje počeo sam da koristim pre deset godina, kada sam dobio parohiju. Crkva ne sme da bude izvan vremena, pa nova dostignuća u elektronici nastojim da iskoristim u pozitivnom smislu - kaže prota Milan, posebno ponosan što je, ovakvim pristupom, crkvu približio mladima.
I, baš uz pomoć omladine iz ovog kraja, napravljen je sajt ljubovijskog hrama, posredstvom kojeg je vernicima omogućeno da prate sva dešavanja u hramu: od rasporeda bogosluženja, do crkvenih praznika. Na interenet stranici je i sve o postu, pričešću, molitvama... uz istorijat bogomolje i plan aktivnosti crkve, pa sve do vremenska prognoza za Ljuboviju toga dana.
- Isprva je bilo izvesnog nepoverenja, ali su se mnogi, prvenstveno mladi parohijani brzo uverili u prednosti ovakvog rada, pa se sada sva dešavanja vezana za religijski život mogu da prate i preko Fejsbuka ili Tvitera. Brojne povretne reakcije svedoče kako je to posebno dragoceno našim ljudima rasutim širom sveta, mada mene raduje i činjenica da je posećenost sadržaja na zavidnom nivou, uz neprekidnu razmenu mišljenja na forumima i blogovima - zaključuje prota Milan.
A
26.02.2013. 08:21
To brate, savremenom tehnologijom informacije stizu istog sekunda, ko to ne shvati gubi trku, ziveo nam nas svestenik stotinu godina, respect brate i pozdravi nam najlepsu reku na svetu, nasu Drinu, I'll be back, I promise...
u sto volim, kad je moderator u vezi sa Bogom.Hvala Bogu.
Ovo vise nije nikakva ni vest ni novost. Pobogu ljudi, zivimo u 21. veku. Danas i deca od 5 godina uveliko koriste racunar.
Svaka komunikacija sa vernicima je dobra, jer su se izgubile ljudske vrednosti.Imao sam cast da prisustvujem za Badnje vece u Parohiji protejereja Milana koja je odrzana na veoma civilizovan i odan nacin svih vernika. Bravo za protejereja Milana.
Komentari (4)