Čačak: Grešni Miloje gradi crkvu?

V. ILIĆ

12. 05. 2012. u 12:15

U selu Loznica, nadomak grada na Moravi, privodi se kraju podizanje dve neobične građevine. Stevanović tvrdi da se radi o vajatu i sušari

ČAČAK - U selu Loznica, nadomak grada na Moravi, na imanju Miloja Stevanovića (63), poznatijeg kao Grešni Miloje, koji je lane, odlukom Velikog crkvenog suda SPC, izopšten iz crkvene zajednice, u toku su završni radovi na dve građevine, od kojih jedna ima izgled crkve!

Na ovom imanju, podsetimo, nastanjeno je dvadesetak raščinjenih monaha koji su, pre dve godine, napustili manastir Crna Reka - bez dozvole novog vladike, kao izraz nezadovoljstva što je nekadašnjem vladici Artemiju zabranjen ulazak u bilo koji hram eparhije raško-prizrenske.

Prilikom posete Loznici, na gradilištu smo zatekli domaćina Stevanovića, koji je spremno objasnio da se radi o vajatu i sušari, te da će o nameni ovih objekata više reći 22. maja, na dan njegove slave - Mladog Nikole. Na pitanje otkud u vajatu oltar i ikonostas, Miloje je odgovorio kako je to vajat u kojem se on moli Bogu! Precizirao je i da sve građevine imaju neophodne dozvole, odnosno da je državi izmireno sve do poslednje, „žute banke“...

Na primedbu da jedan od objekata, po izgledu, neodoljivo asocira na crkvu - jer su već postavljeni oltar i dveri, a u toku su oslikavljanje i izrada ikonostasa - Stevanović veli da i u svojoj kući, baš kao i u kancelarijama, ima svojevrsne ikonostase, pa u tome ne vidi ništa čudno.

- Ja sam po poreklu Srbin, a po veri Srbin pravoslavni i svetosavski - poručuje Grešni Miloje. - Na svoju slavu pozvaću sve dobronamerne ljude, pa i više episkopa, ali ne znam da li će oni smeti da se odazovu.

ARTEMIJE

LANE je, povodom slave srpskog kralja Svetog Jovana Vladimira, arhijerejsku liturgiju u selu Loznica služio raščinjeni i u red monaha vraćeni episkop raško-prizrenski Artemije. Još, međutim, nije poznato da li će on ponovo biti gost Grešnog Miloja...

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (8)

Sale-BG

12.05.2012. 14:19

Treba da gradimo crkve svugde i svaki dan, u Novom Sadu i Beogradu bi trebalo bar jos po 100 da se izgradi do kraja ove godine! VLAST treba da pomogne finansijski!!!

Мики-НС

12.05.2012. 17:11

@Sale-BG - Нека само полако и Господ да вам је упомоћи у ова тешка и времена прогона правоверних који не познају глас ватиканског пастира, он је за његове овце ватикансе, а за нас је Светосавски глас, Василијев глас и ми идемо за таквим пастирима.

Boki

12.05.2012. 16:45

Kad vidim sta rade i pricaju pojedine vladike SPC ponekad me bude sramota sto sa doticnima pripadam istom narodu i veri....

King 7

12.05.2012. 18:18

Ne mogu vl. Artemija i Miloja rasciniti oni koje su sveci rascinili odavno kao jeretike. Gradi crkvu Miloje uz Boziju pomoc i volju da ima narod gde da se moli, sve je receno odavno da ce ovako ici u ovim vremenima.

Miro Markovic

14.05.2012. 04:08

Ne moze covek da coveka proglasi "gresnim". On moze da misli tako, ali niko ne zna sta Bog misli. Ako zvanicna crkva misli da je ona portparol nebesa i Boga, neka se jos malo razmisli. Dobro je da njeni svestenici i hijerarhija postoje, ali to ne znaci da su oni "nepogresivi", kao sto misli rimski papa o sebi. Mi se tome samo da smejemo. Ovo sto "gresni" Miloje radi, to je njegova volja, njegov novac i u to niko nema prava da se mesa. Samo napred "gresni" Miloje! Neka ti Bog pomogne!

Sv Aco

16.05.2012. 13:07

Davno rece prorok Isaija za ovo vreme danas a i drugi proroci i sveci. Jasna vizija nije dovedena u pitanje. Podrzavam gospodina Miloja Stevanovica jer je mnogo ulozio u duhovnu bastinu i veci je vernik od mnogih svestenih loica koja sebi daju za pravo da menjaju istoriju i menjaju crkveni kanon.

Cacanka

04.06.2012. 23:14

Gresni Miloje ima veoma jaku i stabilnu privatnu firmu. Radnici rade od jutra do mraka, subotom nedeljom, praznicima. Koje pare mogu platiti takav rad? Nikakve. Ako Gresni Miloje hoce da ucini neko dobro delo, zasto ga ne ucini svojim radnicima? Kakva crkva? Covek se na tudjoj muci bogati, pa zida crkvu i ko zna sta jos...a mi treba da ga zalimo. Ili da mu se divimo...Svasta. Gresni Miloje - klasican srpski novopeceni bogatas.