U Čačku protest vlasnika uvezenih vozila

Tanjug

18. 01. 2010. u 15:34

 Više od 150 vlasnika automobila uvezenih preko Crne Gore, kojima su vozila oduzeta ili su im skinute registracione tablice, protestvovalo je danas u centru Čačka

 ČAČAK - Više od 150 vlasnika automobila uvezenih preko Crne Gore, kojima su vozila oduzeta ili su im skinute registracione tablice, protestvovalo je danas u centru Čačka.
Oni su zatražili od vlade da ih zaštiti jer smartraju da nisu krivi jer su uredno ispunili svoje obaveze i objasni im zašto je ova policijska akcija sprovedena samo u Moravičkom okrugu.
Policijska uprava u Čačku donela je ove mere prilikom provere dokumenata za uvezene automobile, pri čemu je utvrđenio da je najvećim delom falsifikovana od strane posredničkih agencija i špedicija.
Od 2.462 zahteva za registraciju uvezenih kola,do sada je proverom preko konzulata utvrđeno da su ovlašćenja za rapolaganje vozilima u 142 slučaja falsifikovana. Ljudi sa područja Moravičkog okruga koji su ostali bez kupljenih vozila, sada negoduju jer su uredno platili carinu i registraciju,vozili ih nekoliko meseci sa čačanskim tablicama,da bi iznenada ostali bez kola.
U Policijskoj upravi tvrde da su upozoravali sve stranke u toku registracije da će se obaviti provera što je trajalo i do tri meseca.Vlasnici oduzetih automobila upućeni su da u građanskoj parnici sudskim putem zatraže naknadu štete od špedicija koje su im pripremile dokumentaciju i rekle da nabavljene automobile mogu da registruju. Među posrednicima su u desetak slučajeva bila i fizička lica. Policija je,inače,već podnela krivične prijave protiv dva lica tereteći ih za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanja isprava dok je vlasnik agencije MBB iz Gornjeg Milanovca zadržan u pritvoru.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

milan948

18.01.2010. 19:29

E baš su ovi čačanski policajci pronašli "mlaku vodu". Pa mislim da je oko 50% preregistrovanih vozila uveženeo neposredno nakon objave da će biti moguća legalizacija.