Nameštali žreb Novaku iza leđa
19. 10. 2011. u 21:03
U protekle četiri godine žrebovi su pravljeni u korist Federera i Nadala, tvrdi Katarina Pijetlović, profesor sportskog prava i predvodnik onih koji sumnjaju
Predvodnik talasa onih koji smatraju da se na turnirima velike četvorke dešava nešto čudno, uključujući Australijan open, Vimbldon i Ju-Es open i Rolan Garos, je Katarina Pijetlović, profesor sportskog prava na univerzitetu u Talinu, koja je na nedavno održanom Antikorupcijskom simpozijumu u Kelnu podigla veliku prašinu, iznevši ozbiljne sumnje u regularnost ovih takmičenja.
Naime, ona je objavila podatak da su Novak i Rodžer od 2008. 12 puta na grend slemovima uvek bili u istom delu žreba, bez obzira na to da li su bili rangirani kao drugi i treći, ili kao prvi i treći na ATP listi, za šta je šansa da se desi - neverovatnih 0,02 odsto.
- To vam je kao da bacite novčić 12 puta i svaki put padne na onu stranu sa brojem. Žreb se pravi tako što se prvi na svetu stavi u vrh jednog dela „kostura“, a drugi na dno drugog. Treći se, potom, ubacuje u jedno od ta dva, kao i četvrti. U svim slučajevima, uvek se Đoković poklapao sa Federerom, a Marej sa Nadalom. To je rađeno, jer je vladao stav da Švajcarac lakše izlazi na kraj sa Srbinom, a Španac sa Škotom. Samim tim, verujem da su ovi žrebovi bili podložni manipulaciji i da je Novak bio u manje dobrom položaju u odnosu na druge, a sve zbog sticanja profita u svetu biznisa - oštro tvrdi Pijetlovićeva.
Statistika je neumoljiva...
- Radili smo simulacije žreba i samo u tri od 1.000 slučajeva poklapali su se Federer i Đoković. Ne mislim da je to slučajnost - tvrdi Pijetlovićeva.
Ipak, našeg tenisera ove priče ne potresaju previše. On je pokazao da mu je svejedno ko je u žrebu, i da li igra prvo sa Rodžerom, a onda sa Rafom ili obrnuto. Uostalom, obojicu ih je do nogu potukao ove sezone, sa skorom od 10:1.
ĐOKOVIĆ - FEDERER
grend slemovi 4:3
2011. Ju-Es open polufinale 3:2
2011. R. Garos polufinale 2:3
2011. Melburn polufinale 3:0
2010. Ju-Es open polufinale 3:2
2009. Ju-Es open polufinale 0:3
2008. Ju-Es open polufinale 1:3
2008. Melburn polufinale 3:0
mastersi 3:5
2011. I. Vels polufinale 2:3
2010. London polufinale 0:2
2010. Šangaj polufinale 0:2
2010. Kanada polufinale 1:2
2009. Sinsinati finale 0:2
2009. Rim polufinale 2:1
2009. Majami polufinale 2:1
2008. M. Karlo 1/2 pred. Đoković
Владимир Ђилас
19.10.2011. 21:01
Ma samo nastavi da ih dereš, Novače!
To sam i ja odavno primetio i nikako mi nije jasno da se federer i nadal nikada ne sretnu u polufinalu, nego uvek novak sa nekim od njih_? Stvarno nisu baš čista posla..-
@Vladimir Cobic - Sam tekst kaze - Nadal i Federer nisu mogli da se sretnu u polufinalu, vec je problem sto je Novak-Federer uvek bilo jedno, a Nadal-Marej drugo polufinale (Marej lezi Nadalu a Novak Federeru). Bilo kako bilo, to je voda ispod mosta jer Novakovo vreme tek dolazi.
@Vladimir Cobic - Glup si...
@Vladimir Cobic - Strasno si mi pametan!!! Uspio si da sastavis cak dvije rijeci... Genijalac nema sta.
Komentari (41)