Savić u Romi, u Humsku stiže Labrin!
17. 06. 2011. u 17:21
Transfer mladog crnogorskog defanzivca u rimsku „vučicu“ vredan više od osam miliona evra. Na njegovo mesto stiže fudbaler Palerma i reprezentativac Čilea
ODLAZI jedan supertalenat, a na njegovo mesto dolazi drugi! Štoperska rokada je spremljena u Humskoj 1, a veliko pitanje je da li Partizan izlazi kao još jači ili možda za nijansu slabiji.
Stefan Savić pakuje kofere i seli se u Romu, kako stoje stvari, pregovori sa Italijanima uveliko traju. Na njegovo mesto dolazi Karlos Labrin (20, 183cm), reprezentativac Čilea, kojeg Palermo šalje u Beograd na jednogodišnju pozajmicu!
Reč je o momku koji je do ovog leta igrao za Uačipato, tim iz Čilea, ali je u januaru potpisao ugovor sa Palermom. Njegova cena je bila pet miliona evra. Zbog ograničenja broja stranaca u Seriji A, jedan van EU po godini, Italijani su dogovorili sa Partizanom da proslede Karlosa Labrina u Humsku 1.
Ipak, crno-beli za sada ćute, ne žele ni da pomenu o kojem Čileancu se radi, samo se zadovoljno smeškaju i najavljuju njegov dolazak na Topčidersko brdo u ponedeljak.
- Radi se o igraču top klase. Kompletiraćemo odbranu - tvrde u Partizanu.
Direktor Mladen Krstajić takođe je ostao "zakopčan" sve dok se autogramom ne overi ugovor u ponedeljak.
- Dogovorili smo sve, ali dok se ne potpiše... - uzdržan je Krstajić.
Zanimljivo, Labrin je 2009. godine na Festivalu mladih reprezentacija u Tulonu sa Čileom osvojio prvo mesto, pobedom nad Francuskom u finalu, gde je proglašen za najboljeg mladog igrača! U slučaju preke potrebe, snalazi se i na poziciji desnog beka. Njegove najjače karakteristike su snaga, brzina i veoma dobra tehnika.
Na jedna vrata dobra vest, a na druga loša za navijače Partizana. Ugovoreni dolazak Karlosa Labrina znači i odlazak Stefana Savića. Pored Mančester sitija, Olimpijakosa, Porta i Sportinga, pobedu izgleda odnosi - Roma. Još u januaru su Italijani kucali na vrata u Humskoj 1 i tražili pregovore o kupovini crnogorskog reprezentativca, ali tada crno-beli nisu bili za njegovu prodaju.
Ipak, u ovom prelaznom roku, kao što se i pretpostavljalo, Partizan će popustiti. Iz Rima je stigla ponuda jača od osam miliona evra, koja zadovoljava čelnike srpskog prvaka. Nisu baš svi u vrhu crno-belih presrećni zbog ovog, sa finansijske strane gledano odličnog posla, ali zakonu tržišta, nažalost, Partizan i dalje ne može (ili neće, kako mnogi tumače) da se suprotstavi.
Iako se spekulisalo da je Stefan Savić već prodat Milanu, pa je potom bio maltene jednom nogom već u Mančester sitiju, u ovom trenutku je najizvesnije da mu novo odredište bude "Večni grad". Pravo u društvo saigrača iz reprezentacije Crne Gore Mirka Vučinića.
Sa Ivanom Ivanovim i Karlosom Labrinom, Partizan će kompletirati odbranu za startnih 11. Ipak, sa odlaskom u penziju Mladena Krstajića, očekivanih prodaja Stefana Savića u Romu i Marka Jovanovića u Dinamo iz Minska, ostaje upražnjeno barem još jedno mesto u konkurenciji štopera.
:)
17.06.2011. 19:57
sjajan igrac!!!
@:) - jel postoji neki klip njegov?
tako se to radi samo napred.
Dize mi se kosa na glavi kad cujem da neko dolazi na pozajmicu!!!Djuric nikako da kupi nekog od dva miliona,samo prosipa buve.
Onaj koreanac,ako su pametni,kupice ga!Ko ne ulozi ne moze da profitira....sjajan fudbaler,visestruko bi nam se isplatio!Gledao sam ga na satelitu a sada i na internetu.Kakav Mfela,ovaj je neverovatno brz,snalazjiv...siguran sam da bi to bio najbolji potez u poslednjih nekoliko godina!Bez dobrog napadaca sve nam uzalud.Dijara,nije spreman bar za prvi deo sezone,treba da udje u ritam,a Jovancic i Scepovic realno nisu za domete u evropi,bar za sada.
Komentari (37)