Boričić: EP za odbojkašice biće drugačije

Tanjug

12. 05. 2011. u 18:19

Kada se organizuju velika takmičenja, priča se samo o rezultatima i finansijama. Mi želimo, ovoga puta, da uključimo što više segmenata društva i sve generacije, rekao je u Kraljevu prvi čovek OSS

PREDSEDNIK Odbojkaškog saveza Srbije Aleksandar Boričić rekao je danas u Kraljevu da Evropsko prvenstvo za odbojkašice, koje u septembru organizuju Srbija i Italija, neće biti samo u znaku takmičenja, već i mode, lepote i druženja.

- Kada se organizuju ovakva takmičenja, priča se samo o rezultatima i finansijama. Mi želimo da ovoga puta uključimo što više segmenata društva i sve generacije - rekao je Boričić.

On je podsetio da je u toku konkurs za ime bubamare koja je maskote Evropskog prvenstva za odbojkašice, kao i konkurs za osnovce da osmisle poštansku marku na temu ovog događaja.

Predsednik OSS ocenio je da je saradnja sa suorganizatorima Italijanima zadovoljavajuća i da za sada nema nikakvih problema, kao i da se odgovarajuće pripreme obavljaju u Zrenjaninu, koji će, uz Beograd, biti grad-domaćin u Srbiji.

- Već imamo iskustvo iz 2005. godine kada smo sa Italijanima organizovali EP za muškarce. Za razliku od tada, finale će se ovoga puta igrati u našem glavnom gradu - rekao je Boričić.

Prema njegovim rečima, uz finansijsku podršku Ministarstva omladine i sporta od 15 miliona dinara, zatim generalnog sponzora “VIP mobile” i Evropsku odbojkašku federaciju, ne bi trebalo da bude ni finansijskih problema u organizaciji prvenstva.

Boričić očekuje da se reprezentacija Srbije plasira u završnicu takmičenja, među četiri najbolje ekipe, a onda i da se bori za jednu od medalja.

Delegacija OSS danas je boravila u Kraljevu da bi porodici Miroslava Banutilića dodelila ključeve nove kuće, koja je sagrađena sredstvima koja su prikupili odbojkaši Srbije, igrači, treneri i sudije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije