BEOGRAD - Hrvatski teniser Marin Čilić odbranio je titulu u Čenaju pošto je danas u finalu turnira pobedio Švajcarca Stanislasa Vavrinku sa 2:0, u setovima 7:6, 7:6.
Čilić je do prve pobede nad Vavrinkom stigao posle dva sata i 40 minuta. Hrvatski teniser osvojio je 90 poena, devet više od trećeg nosioca na turniru.
Vavrinka je u osmom gemu prvog seta oduzeo servis Čiliću i poveo sa 5:3, ali je drugi nosilac odmah uzvratio i zatim izjednačio na 5:5. Teniseri su zatim osvojili po gem na svoj servis i set je odlučen u tajbrejku u kojem je hrvatski teniser potpuno dominirao (7:2).
Švajcarac je u osmom gemu drugog seta spasao dve brejk lopte, pre nego što je Čilić ponovo bio uspešniji u tajbrejku (7:3) i odbranio titulu u Čenaju.
Čilić je pored trofeja osvojio i 68.450 dolara i 250 ATP bodova.