Crvena zvezda je lako pregazila očajnu Vojvodinu - 5:1 (3:0), bar malo prebolela poraz u polufinalu Kupa od Partizana i prvi put od početka prvenstva prenoćila kao lider. Od starta šampionata i utakmice sa Čukaričkim (0:0) na "Marakani", šampion je gledao u leđa Partizanu, da bi juče preuzeo vođstvo i nema sumnje da će svi u crveno- -belom taboru navijati danas za Borac, koji gostuje u Humskoj.
Bila je ovo verovatno najlakša pobeda Crvene zvezde, a uz svoju dobru igru velike zasluge pripadaju juče očajnim Novosađanima, koji su odigrali jednu od najslabijih partija poslednjih godina. Sve je rešeno ekspresno, a Zvezda je gotovo svaku priliku pretvorila u pogodak. Već u 6. minutu Igor Burzanović je pokazao da se majstorski snalazi u gužvama u šesnaestercu. Crnogorski reprezentativac je bio na pravom mestu i jednu odbijenu loptu poslao u mrežu, a već u 28. minutu obezbedio je trijumf, pošto je akciju Milijaša i Jestrovića rutinski pretvorio u 2:0. Ubedljivu pobedu najavio je Jestrović u 37. minutu. Postigao je pogodak iz sedećeg položaja, što možda najbolje govori o tome kako je, posebno u prvom poluvremenu, igrala odbrana Vojvodine.
Na drugoj strani, Vojvodina je bila totalno nemoćna. Tek u nastavku uspela je nekoliko puta da priđe golu šampiona i postigne gol utehe, preko rezerviste Grozdanoskog u 68. minutu. Taj pogodak bio je samo beznačajna uteha, jer je pre njega Milijaš bio precizan sa bele tačke u 63. minutu, a isti igrač postavio je konačnih 5:1 u poslednjim trenucima susreta.

MINUT ĆUTANJA
IGRAČI oba tima pre početka utakmice minutom ćutanja odali su poštu Predragu Protiću, generalnom sekretaru FS Istočne Srbije. Odmah posle toga igrači Vojvodine otišli su do tribine na kojoj je bilo pedesetak njihovih navijača. Usledio je novi minut ćutanja u znak sećanja na navijača novosadskog kluba Dejana Dimitrijevića, koji je ubijen pre nekoliko dana.
Navijači Crvene zvezde su, kao i na derbiju sa Partizanom, ćutali prvih 27 minuta, takođe u znak počasti Dimitrijeviću, koji je stradao sa 27 godina.

NASTAVLJAMO TRKU
- REAGOVALI smo na pravi način posle onog poraza od Partizana i pokazali karakter - ističe trener Crvene zvezde Aleksandar Janković. - Rano vođstvo nas je rasteretilo i do kraja utakmice smo kontrolisali dešavanja na terenu. Pobeda nam je bila veoma važna i nastavljamo trku sa Partizanom, igrači će dobiti dva slobodna dana, kako bi se odmorili posle svega. Poteru za titulom nastavljamo rasterećeni i ohrabreni ubedljivom pobedom nad Vojvodinom.
PREVIŠE GREŠAKA
- REZULTAT je možda previsok, ali mi smo utakmicu izgubili već u prvom poluvremenu, kada je Zvezda kaznila svaku našu grešku - komentar je trenera Vojvodine Ivice Brzića. - Ovo je najslabija utakmica otkako sam ja trener, a možda smo pogrešili što smo ušli u otvorenu borbu. Mnogo smo grešaka napravili u odbrani, a očekivali smo da Crvena zvezda u duel sa nama uđe moralno slabija posle svega što je preživela na meču sa Partizanom.
STRELCI: Burzanović u 6. i 28, Jestrović u 37. i Milijaš u 63. iz jedanaesterca i 90. za Crvenu zvezdu, a Grozdanoski u 68. za Vojvodinu. Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: 4.000. Sudija: Boško Jovanetić (Užice) 6. Žuti kartoni: Milijaš i Gaj (Crvena zvezda) i Kizito i Popović (Vojvodina).
CRVENA ZVEZDA: Bajković 6, Ninkov 7,5, Tomović 7, Gaj 7 (od 62. Tutorić -), Anđelković 7, Kastiljo 7, Milijaš 7,5, Milovanović 7 (od 68. Basta -), Koroman 7,5, Burzanović 8 (od 81. Rašković -), Jestrović 7,5.
VOJVODINA: Brkić 5, Pavićević 5, Stošić 5, Đurić 5, Kizito 5, Trivunović 5, (od 71. Tumbasević -), Popović 5, Vukajlović 5 (od 46. Pantelić 5), Tadić 5, Aleksić 5 (od 46. Grozdanoski 6), Buač 5.