OI: Obrukaše se hrvatski košarkaši, poznati polufinalisti fudbalskog turnira, Del Potro i Marej u borbi za zlato

Novosti online

13. 08. 2016. u 09:37

Srpska atletičarka Tamara Salaški zauzela je treće mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi u trci na 400 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiro, ali to joj nije bilo dovoljno za plasman u polufinale

ОИ: Обрукаше се хрватски кошаркаши, познати полуфиналисти фудбалског турнира, Дел Потро и Мареј у борби за злато

Miro Bilan na meču sa Nigerijom

Olimpijske igre u Riju polako ulaze u drugu polovinu, plivači i teniseri završavaju takmičenja, krenula su atletska nadmetanja, a što se tiče ekipnih sportova došli smo na korak od faze eliminacije.

Reprezentacije polako hvataju što bolja mesta za “nokaut fazu”, a za razliku od prvih sedam dana kada nisu briljirali naši sportsiti u ekipnim, u petak su bili znatno uspešniji. Pobeda košarkašica, odbojkašica i vaterpolista uz junački poraz košarkaša je dobra uvertira pred raspodelu medalja.

Osmi dan u Riju je nešto siromašniji, kada su u pitanju naši takmičari. srpski sport predstavljala je samo atletičarka Tamara Salaški i nažalost nije se proslavila. Salaški je zauzela je treće mesto u drugoj kvalifikacionoj grupi u trci na 400 metara na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiro, ali to joj nije bilo dovoljno za plasman u polufinale.



GOCIĆ: SAMO DA SE SKLONIMO IZ OVE ŽABOKREČINE

Kapiten reprezentacije Živko Gocićje teniskom terminologijom objasnio situaciju u kojoj se našla njegova ekipa.

"Imali smo lopticu za opstanak u meču, koju smo iskoristili. Nije bitno na koji način, bitno je da smo osvojili bodove i da smo pronašli igru. Jesmo pravili greške, ali to je sve plod velike želje da se ova utakmica završi kako treba. Najbitnije je da smo došli do prve pobede. Imamo sad Japan, nadam se da ćemo to da završimo kako treba i da se konačno sklonimo iz ove vode gde lopta ne može da uhvati. Vidite koja je boja, ovo je žabokrečina klasična", dodao je kapiten Srbije.


LEDECKI OBORILA SVETSKI REKORD

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Ledecki je do zlata stigla novim svetskim rekordom - osam minuta, četiri sekunde i 79 stotinki.

Ona je tako popravila sopsteni rekord za gotovo dve sekunde.

Ledecki je u Riju osvojila zlata u trkama na 200, 400 i 800 metara i tako postala prva plivačica kojoj je to pošto za rukom još od 1968. godine i Debi Mejer.

Srebrnu medalju osvojila je Britanka Karlin Džez, a bronzu Mađarica Boglarka Kapaš.

Američki plivač Entoni Irvin pobedio je u trci na 50 metara slobodno rezultatom 21,40 sekundi. Srebro je pripalo Francuzu Floranu Manaduu, dok je bronzu osvojio Amerikanac Nejtan Adrijan.


KARTER OSVOJILA ZLATO U BACANjU KUGLE

Američka atletičarka Mišel Karter osvojila je danas zlatnu medalju u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Ona je zlato osvojila hicem od 20 metara i 63 centimetra i to u poslednjoj seriji.

Karter je iza sebe ostavila dvostruku olimpijsku pobednicu, Valeri Adams sa Novog Zelanda, koja je ovog puta morala da se zadovolji "samo" srebrom. Najbolji hitac Adams iznosio je 20 metara i 42 centimetra.

Bronzanu medalju osvojila je Mađarica Anita Marton rezultatom 19,87 metara.


DžORDž O SRBIJI: NEUMORNI SU, STALNO SU NAM PRAVILI PROBLEM

Sjedinjene Američke Države pobedile su Srbiju 94:91 u trećem kolu olimpijskog turnira, ali posle utakmice nisu baš bili raspoloženi za slavlje

Pol Džordž priznaje da su orlovi njemu i saigračima pravili mnogo problema. Bio je zabrinut posle meča i pored pobede i skora od 4:0 u dosadašnjem delu takmičenja.

- Oslanjamo se na naš prirodni talenat. Oni zaista znaju kako da se kreću u napadu. Stalno su nam pravili probleme, čini se kao da ne mogu da se umore. To je novo za nas, stvarno novo- rekao je Džordž.


FELPS: U RIJU JE DEFINITIVNO KRAJ

Najuspešniji sportista svih vremena na Olimpijskim igrama Majkl Felps rekao je da ne planira da se takmiči u Tokiju 2020. godine.

- Neću se takmičiti još četiri godine i stojim uz tu odluku”, rekao je Felps posle srebra na 100 metara delfin stilom, “Uspeo sam da ostvarim sve što sam zamislio u sportu. Zadovoljan sam kako se sve završilo”.


PRVE DOPING SUSPENZIJE U RIJU

Poljski dizač tegova i bugarska atletičarka suspendovani su sa Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru zbog dopinga, dok je kineska plivačica dobila uslovnu suspenziju, objavio je Sud za sportsku arbitražu (CAS).

Dizač tegova Tomaš Zjelinski i takmičarka i stiplčezu Silvia Danekova bili su pozitivni na zabranjene supstance, dok je plivačica Čen Sinji bila pozitivna na diuretik i zato je dobila uslovnu suspenziju. CAS će odluku o njenom slučaju doneti do kraja Igara.

Ovo su prve odluke o dopingu koje je CAS doneo u Riju. Ovaj sud prvi put donosi odluke o dopingu, što je pokušaj da se proces učini nezavisnijim.


RUSIMA SKIDAJU I CEPAJU ZASTAVE

Rusi se od početka Igara u Rio de Žaneiru susreću sa raznim problemima, a najnoviji je nastao pre neki dan kada su im poskidane zastave iz Olimpijskog sela. O ovom problemu požalila se takmičarka u sinhronom plivanju Aleksandra Packevič.

"Živimo na 16. spratu u Olimpijskom selu, u delu u kojem su samo ruski sportisti. Tu smo okačili ruske zastave, ali juče ujutru smo videli da su skinute i bačene u uglove. Možete li da zamislite, samo su ih bacili na patos. Vratili smo ih na mesto, ali kada smo se vratili sa večernjih treninga, zastave su nestale", rekla je Packevičeva.


SUKOBI NA ULICAMA RIJA

Policija je privela pedesetoro ljudi, demonstranata, u severnom delu Rio de Žaneira, koji su se sukobili sa policajcima. U pitanju su uglavnom mladi ljudi, koji su protestovali protiv održavanja Olimpijskih igara.

Ruptly” video sa demonstracija prikazuje okršaj policajaca i demonstranata, predstavnici vlasti ispaljuju suzavac na protestante, dok oni beže.


UMRO ČLAN FRANCUSKOG TIMA

Fizioterapeut teniskog tima Francuske kolabirao je i preminuo na licu mesta u Rio de Žaneiru tokom Olimpijskih igara, objavio je Olimpijski komitet te zemlje

Patrik Bordije iznenada je umro ovog popodneva. Bio je veliki prijatelj koji je služio sportistima – rekao je predsednik OKF Danis Maseljia nakon dodele medalja.

Bordije je radio u francuskom timu od 2014. godine.

Tugujemo zbog gubitka Patrika. Saučešće porodoci – objavio je franucski teniski savez na Tviteru.

Kako prenosi “Le Parizijen”, fizioterapeut je preminuo od posledica srčanog napada.


NOVA MEDALjA ZA HRVATE

Novozelandski veslač Mahe Drisdejl osvojio je zlatnu medalju u skifu na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je u fotofinišu pobedi Hrvata Damira Martina.

Drisdejl i Martin su trku završili u istom vremenu, ali je zlatna medalja ipak pripala Novozelanđaninu, pošto je njegov čamac bio za centimetar ispred, što je utvrđeno pregledanjem snimaka.

Novozelanđanin i Hrvat su finalnu trku završili za šest minuta, 41 sekundu i 34 stotinke, što je novi olimpijski rekord.

Bronzanu medalju osvojio Ondrej Sinek, koji je bio skoro tri sekunde sporiji.

Kod žena zlatna medalja pripala je Australijanki Kimbleri Brenan, koja je trijumfovala ispred Amerikanke Džinevre Stoun i Kineskinje Đingli Duan.

Britanski osmerac osvojio je zlatnu medalju, srebro je pripalo Nemcima, a bronza Holanđanima. Kod žena trijumfovala je posada SAD, na drugom stepeniku pobedničkog postolja našla se posada Velike Britanije, a Rumunke su se okitile bronzanim odličjem.


SALAŠKI BEZ POLUFINALA

Srpska atletičaraka Tamara Salaški nije uspela da se domogne polufinala u trci na 400 metara.

Salaški se takmičila u drugoj grupi gde je trku završila na trećoj poziciji iza Amerikanke Elison Feliks i Ukrajinke Olje Zemljak.

Srpska atletičarka dobro je ušla u ritam, a kako je trka odmicala, Salaški je pojačavala tempo i u poslednjih nekoliko metara izborila treću poziciju sa vremenom 52.70 sekundi.

Nažalost, to nije bilo dovoljno za plasman u polufinale pošto su ostale takmičarke iz drugih grupa zabeležile bolje vreme od Tamare.


HARTINGU ZLATO U BACANjU DISKA

Nemački atletičar Kristof Harting osvojio je danas zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u bacanju diska.Harting je najbolji rezultat ostvario u poslednjoj, šestoj seriji, u kojoj je bacio disk 68,37 metara.

Srebrnu medalju osvojio je Pjotr Malahovski sa 67,55 metara, a bronzanu još jedan Nemac Danijel Jasinski, sa 67,05.

Bez medalje ostala su dvojica Estonaca, Martin Kuper i Gerd Kanter, koji su bili četvrti i peti.


ANjA CREVAR ZADOVOLjNA NASTUPOM U RIJU

Najmlađa članica olimpijskog tima Srbije, plivačica Anja Crevar rekla je danas da je zadovoljna nastupom na Igrama u Rio de Žaneiru.

"Utisci su sjajni, od Olimpijskog sela do bazena. Ovo je jedno lepo iskustvo koje je zaokruženo dobrim rezultatima. Zadovoljna sam rezultatima, nisu moja najbolja vremena, ali nije ni daleko od njih", rekla je 16-godišnja Crevar po povratku u Beograd.

Anja Crevar je u Riju plivala u kvalifikacijama trka na 200 i 400 metara mešovito.

Ona je na 200 metara bila 27. rezultatom dva minuta i 15,33 sekunde, dok je na 400 bila 20. pošto je trku završila za četiri minuta i 43,19 sekundi.

Prema njenim rečima, atmosfera u olimpijskom timu Srbije je odlična.

"Atmosfera u timu je sjajna i drago mi je što sam se upoznala sa velikim svetskim zvezdama iz našeg tima", rekla je Crevar.

Ona je navela da očekuje da će Srbija osvojiti medalje u Riju.

"Nadam se da će biti medalja. I da ih ne bude puno, uspeh je bilo šta osvojiti jer smo mala država i malo ulažemo u sport", kazala je Anja Crevar.


NEMAČKI OLIMPIJAC SE BORI ZA ŽIVOT

Član nemačke olimpijske delegacije Stefan Hence prebačen je u bolnicu posle teške saobraćajne nesreće u Rio de Žaneiru.

Taksi u kojem su se nalazili Hence i Kristijan Kading sudario se sa drugim vozilom pod još nerazjašnjenim okolnolnostima.

Hence je trener nemačkih kajakaša na divljim vodama, a sa drugim članom nemačkog olimpijskog tima Kadingom vraćali su se u Olimpijsko selo.

Taksista i Kading su prošli sa lakšim povredama, a Hence je u bolnici u kritičnom stanju.




BOLT U VELIKOM STILU DEBITOVAO NA IGRAMA

Dvostruki uzastopni olimpijski šampion debitovao je danas u Rio de Žaneiru lakom pobedom u svojoj kvalifikacionoj grupi na 100 metara i plasirao se u polufinale takmičenja.

Publika u Riju burno je pozdravila možda i najveću zvezdu ovih Igara. Bolt je sporo krenuo, a onda je uhvatio korak, prestigao rivale i imao vremena da četiri puta okrene glavu u stranu da bi proverio šta radi konkurencija, a onda prošao kroz cilj za 10,07 sekundi.

Njegov glavni rival u Riju, Amerikanac Džastin Getlin, šampion 2004. godine u Atini, ranije je ubedljivo izborio plasman s vremenom od 10,01.

Plasman u polufinale izborili su i drugi favoriti, kao što su Johan Blejk, Nikel Ašmide i Trejvon Bromel.


VELIKA POBEDA HRVATSKE NAD FRANCUSKOM

Drama do poslednjeg minuta i pobeda rukometaša Hrvatske nad Francuskom 29:28 koja im otvara realnu mogućnost da zauzmu prvu poziciju u grupi A. Francuzi su imali sedmerac 14 sekundi pre kraja, ali je golman Hrvatske Pešić skinuo udarac Giguu.


BRITANAC ENDI MAREJ U FINALU OLIMPIJSKIH IGARA

Endi Marej pobedio Keija Nišikorija sa 6:1, 6:4 uz raspravu sa sudijom. Pravdao se rečima da nije rekao da je "sudija glup" već da je "suđenje glupo", zbog opomene za prekoračenje vremena pri pripremi za servis.


PETRA KVITOVA OSVOJILA BRONZANU MEDALjU U TENISU

Češka teniserka Petra Kvitova osvojila je danas bronzanu medalju u pojedinačnoj konkurenciji na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Kvitova je u borbi za treće mesto pobedila Amerikanku Medison Kiz sa 2:1 u setovima (7:5, 2:6, 6:2).


NEMAČKI FUDBALERI PRVI POLUFINALISTI OLIMPIJSKIH IGARA

Fudbalska reprezentacija Nemačke plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je danas sa 4:0 pobedila Portugal.

Strelci su bili Serž Gnabri u 45, Martin Ginter u 57, Dejvi Selke u 75. i Filip Maks u 87. minutu.


EMOTIVNA PORUKA IVANE MAKSIMOVIĆ

Ivana Maksimović oprostila se od srpskih olimpijaca i Rija emotivnom porukom.

"Sport te oblikuje kao osobu, ali takođe i uči kako da prihvatiš poraz. Oni su deo svakog puta, treba znati nositi se sa time. Iako nisam uspela u svom cilju, Rio će zauvek ostati zapamćen po ovoj noći. Hvala svima na podršci! Ovaj deo puta je završen, biće još izazova i Igara da pokažem šta umem i koliko vredim", napisala je Ivana.


INGRID OLIVEIRA RAZOČARALA BRAZILCE

Brazilska reprezentativka u skokovima u vodu Ingrid Oliveira napravila je skandal na Igrama u Rio de Žaneiru zbog čega je izbačena iz olimpijskog tima i sela.

Ingrid i njena partnerka Đovana Pedroso zauzele su tek deseto mesto u skokovima sa 10m iako su bile među favoritima za medalju. A onda se Đovana požalila Olimpijskom komitetu Brazila, posle čega je uveritira za takmičenje izašla na videlo.

Ingrid je uspela da natera Đovanu, koja se protivila tome, da veče uoči takmičenja napusti njihovu zajedničku sobu u olimpijskom selu kako bi se videla sa kajakašem Pedrom Gonkalvešom. Đovana je na kraju popustila i otišla, a problem je nastao jer celu noć nije mogla da se vrati u svoju sobu, jer je seks skakačice i kajakaša bio maratonski.


KLIŠINA SUSPENDOVANA SA OLIMPIJSKIH IGARA

Predsednik Sveruske atletske federacije (ARAF) Dmitrij Šljahtin rekao je danas da je skakačica u dalj Darija Klišina isključena sa Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, na kome je trebalo da bude jedina ruska atletičarka u takmičenju, prenela je danas ruska državna agencija Tass.

"Imamo kontradiktorne informacije, ali imamo potvrdu od našeg izvora u Riju da je Daša suspendovana u poslednjih čas", rekao je Šljahtin.

Sud za sportsku arbitražu (CAS) u Lozani primio je žalbu Klišine na odluku da je sa takmičenja suspenduje Međunarodna atletska federacija (IAAF).

List Sovjetski sport objavio je ranije da je Klišina suspendovana iz Rija.

"Komisija IAAF je 6. avgust objavila da odlaže odluku o doping prekršaja dok ne razmotri informacije Nezavisne komisije Svetske antidoping agencije (WADA) koju vodi Kanađanin Ričard Meklaren. IAAF je posle svega odlučila je da povuče svoju odluku iz 9. jula da dozvoli Klišini da se takmiči u Riju i zatražio je od Darije da pruži svoje objašnjenje do 8. avgusta, što je ona i učinila", naveo je list.

"Uprkos tome, dva dana kasnije je antidoping komisija IAAF odlučila suspenduje Dariju Klišinu sa Olimpijskih igara. Ona je tu odluku sa objašnjenjima dobila 12. avgusta, a danas, 13. avgusta, podnela je žalbu CAS-u", piše list.


ARGENTINI TRILER PROTIV BRAZILA

Košarkaši Argentine trijumfovali su sa 111:107 posle 50 minuta igre i tako održali šansu za visok plasman u grupi dok je Brazil pred ispadanjem sa skorom 1-3.


Heroj meča bio je Fakundo Kampaco, omaleni plejmejker Argentine – upisao je 33 poena (9-22 iz igre), po 4 skoka i ukradene lopte, kao i 11 asistencija. On je vezao dve trojke na startu drugog produžetka, prethodno je pogodio važnu trojku u završnici regularnog dela na -3, a uhvatio je i loptu u napadu posle koje je Noćioni dao trojku za izjednačenje na 85:85 i odlazak u prvi produžetak.

Upravo je Ćapu bio drugi junak pobede, pošto je meč završio sa 37 poena (3-7 za dva, 8-12 za tri) i 11 skokova. Manu Đinobili dao je 14 poena, ali uz šut iz igre 4-14 (0-8 za tri, 5-10 penali). Luis Skoka upisao je 14 poena i 10 skokova, a Garino je dodao 10 poena.
Sa druge strane, najbolji kod Brazilaca bio je Nene Ilario sa 24 poena (11-17 iz igre) i 11 skokova


ORGANIZATORI MENjAJU VODU U ZELENOM BAZENU U RIJU

Organizatori Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru objavili su danas da će zameniti vodu u bazenu pred takmičenje u sinhronom plivanju.

Voda u bazenima u kojima su se održavala takmičenja u skokovima i vaterpolu je zelena, pošto su se u njima pojavile alge.

Zvaničnik Igara Gustavo Nasimento rekao je da će se u glavni bazen prebaciti čista voda iz bazena za trening, kako bi sve bilo spremno za takmičenje u sinhronom plivanju, koje je zakazano za nedelju.

"Takav potez je neophodan kako bi obezbedio čistu vodu zbog sudija i takmičara u sinhronom plivanju", rekao je Nasimento.

Voda u malom bazenu, u kom su se održavali skokovi u vodu i ronjenje, dobio je u utorak zelenu boju, a narednog dana se isto desilo i u velikom bazenu, u kome je bilo takmičenje u vaterpolu.

Organizatori su pokušali da hemikalijama vrate prvobitno stanje, ali nisu uspeli, pa je odlučeno da se zameni voda


DEL POTRO U FINALU

Argentinski teniser Huan Martin del Potro plasirao se u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je u uzbudljivom duelu eliminisao Španca Rafaela Nadala.

Del Potro, koga su povrede omele da napravi veću karijeru, pobedio je apsolutnog favorita, petog tenisera sveta i olimpijskog pobednika 2008. u Pekingu posle preokreta sa 2:1 u setovima (5:7, 6:4, 7:6).

Argentinac će u finalu igrati protiv branioca titule osvojene pre četiri godine u Londonu, Britanca Endija Marija, prvog tenisera koji ima šansu da u tenisu osvoji dve zlatne olimpijske medalje za redom.

Del Potro, osvajač bronzane medalje iz Londona pre četiri godine, imao je težak put do finala u Riju, pošto je već u prvom kolu igrao protiv najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića, koga je ubedljivo pobedio u dva seta.

Potom je redom eliminisao domaćeg takmičara Žoaa Sousu, Japanca Danijela Taroa i Roberta Bautista-Aguta iz Španije.

Takođe, Del Potro je sprečio Nadala da se bori za drugu zlatnu medalju u Riju, pošto je španski teniser prethodno trijumfovao u dublu, u paru s Markom Lopesom.

Nadal će se za bronzanu medalju boriti s Keijem Nišikorijem iz Japana.


KOŠARKAŠICE JAPANA SA DRUGOG MESTA U ČETVRTFINALE

Košarkašice Japana savladale su Francusku sa 79:71 (17:19, 23:13, 23:22, 16:17) u meču koji je direktno odlučivao o drugoj poziciji A grupe olimpijskog turnira u Riju. Posle pet odigranih utakmica plasman u četvrtfinale iz A grupe su, pored Japana (drugo mesto) i Francuske (treće mesto), obezbedile, kao prvoplasirana, selekcija Australije i kao četvrtoplasirana reprezentacija Turske.

MONIKA PUIG OLIMPIJSKA ŠAMPIONKA U TENISU

Portorikanka Monika Puig je olimpijska šampionka u tenisu. Puig je u finalu turnira u Riju savladala Nemicu Angeliku Kerber sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:1), posle dva sata i 10 minuta igre.
Bronzu je osvojila Petra Kvitova, koja je u borbi za treće mesto savladala Amerikanku Medison Kiz sa 7:5, 2:6, 6:2.

KOŠARKAŠI ŠPANIJE RAZBILI LITVANCE

U poslednje kolo B grupe košarkaškog turnira na Igrama u Riju ulazi se bez neporaženih timova, pošto je u četvrtom kolu Litvanija doživela prvi neuspeh. Dugo će Litvancima brideti obrazi posle poraza od Španije - 109:59 (26:11, 22.18, 36:16, 25:14), koja se definitivno vratila na put koji vodi ka medalji, posle startnih poraza od Hrvatske i Brazila.
"Furija" je od početka do kraja susreta malela Litvance, koji su do poslednjeg zvuka sirene bili nemi posmatrači "demonstracije sile". Ovim trijumfom Španci su povećali šanse za plasman u četvrtfinale OI, koji je posle prva dva kola delovao daleko. U poslednjem kolu grupne faze "crvena furija" se sastaje sa Argentinom. 

RUKOMETAŠI ŠVEDSKE BEZ BODA POSLE ČETIRI KOLA

Reprezentacija Švedske jedina je ekipa koja na rukometnom olimpijskom turniru posle četiri kola nema ni jedan bod. Šveđani su protiv Poljske doživeli i četvrti poraz, kojim su definitivno ostali bez šanse da se bore za plasman u četvrtfinale - 25:24 (12:13).
Imali su reprezentativci Švedske prednost većim delom susreta. Serijom 5:0 poveli su 18:15, da bi Poljaci u samoj završnici meča sa četiri uzastopna gola prelomili meč u sopstvenu korist (25:22).

ODBOJKAŠI KANADE BLIZU ČETVRTFINALA

Odbojkaši Kanade imaće priliku da se u poslednjem kolu grupne faze plasiraju u četvrtfinale Igara u Riju. Kanađani su u četvrtom kolu A grupe savladali Meksiko, koji posle četiri meča ima samo jedan osvojen set, sa 3:0 (25:20, 25:13, 25:22). Italijani i Brazilci su osigurali plasman u nokaut fazu, dok će se u petom kolu za preostala dva mesta, pored Kanade, boriti Francuzi i selekcija SAD. Sve tri reprezentacije u odlučujuće kolo ulaze sa skorom od dve pobede i dva poraza.

NOVO ZLATO ZA FELPSA

Američka štafeta 4x100 mešovito osvojila je zlatnu medalju na Igrama u Riju, uz isplivan olimpijski rekord. Rajan Marfi, Kodi Miler, Majkl Felps i Nejtan Adrijan, do zlata su stigli u vremenu 3:27,95,
Srebro je pripalo Velikoj Britaniji (3;29,24), a bronza Australiji (3:29,93).
Najboljem plivaču sveta Majklu Felpsu ovo je peta zlatna medalja na Igrama u Riju, uz jedno osvojeno srebro.

ARGENTINA SAČUVALA ŠANSE ZA PLASMAN U ČETVRTFINALE

Rukometaši Argentine sačuvali su šanse da se plasiraju u četvrtfinale OI, a još važnije je da je sudbina samo u njihovim rukama. "Gaučosi" su u pretposlednjem kolu grupne faze upisali prvi trijumf na turniru, savladavši Tunis sa 23:21 (14:10), i ukoliko u poslednjem kolu savladaju Katar izboriće plasman u nokaut fazu takmičenja. To će biti direktan duel za poslednje mesto koje iz grupe A vodi među najboljih osam selekcija na Igrama u Riju.

POZNATI PAROVI POLUFINALA FUDBALSKOG TURNIRA

U polufinalu fudbalskog turnira Igara u Riju sastaće se Brazil - Honduras i Nigerija Nemačka. Domaćin turnira u četvrtfinalu je sa 2:0 savladao Kolumbiju, dok je Honduras minimalnim rezultatom bio bolji od Južne Koreje.
Golove za Brazil postigli su Nejmar u 12. i Luan u 82. minutu susreta,a Honduras je među najbolje četiri selekcije na turniru odveo Albert Elis pogotkom u 60. minutu,
Podsetimo, "panceri" su u četvrtfinalu sa 4:0 savladali Portugaliju, dok je Nigerija sa 2:0 eliminisala Dance.

OBRUKAŠE SE HRVATI

Imali su hrvatski košarkaši zicer za overu plasmana u četvrtfinale OI u Riju, ali su ga propustili na sramotan način. Posle senzacionalnog trijumfa protiv Španije, Hrvati su bili učesnici još senzacionalnijeg poraza, pošto su u četvrtom kolu turnira izgubili od Nigerije 90:76 (21:28, 11:22, 27:17, 20:20).Opširnije pročitajte OVDE.

ITALIJANI OVERILI PRVO MESTO

Odbojkaši Italije savladali su Brazil sa 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:15), potvrdivši tako dominaciju u A grupi olimpijskog turnira. "Azuri" su protiv domaćina Igara upisali i četvrti trijumf, iz isto toliko susreta, i na taj način osigurali plasman u četvrtfinale sa prvog mesta u grupi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (21)

kekec

13.08.2016. 10:47

Vi namerno ili slucajno neznate da je bio samo JEDAN "drim Tim" I to na olimpiskim igrama u Barseloni 1992. Nakon njega amerikanci nikada vise nisu uspeli da okupe sve zvezde NBA lige , stoga se samo ta generacija naziva "Dream Team"

Dušan

13.08.2016. 12:02

@kekec - Kekec jesi li ti namjerno ili slucajno iz Hr. Pa i mi imamo igraca koji nisu dosli i u NBA su pametnjakovicu.

kekec

13.08.2016. 18:01

@kekec - Mislim da me niste razumeli. "DREAM TEAM" se naziva samo I iskljucivo americka kosrkaska reprezentacija sa Olimpijskih igara u Barseloni 1992. I niti jedna pre ni posle nje! Inace cestitke Srbima na sjajnoj igri,a sa hrv ovo nema nikakve veze, toliko!

Pa šta?

13.08.2016. 14:14

@Nix - Hrvati su pokatoličeni Srbi, znači trebalo bi da zna srpsku gramatiku, a .onaj kao njihov jezik je veštački i kao takav će nestati.

Petar

13.08.2016. 19:37

@Nix - Vidi ti kako se iz i iz diskusije o sportu i olimpijskim igrama može naučiti nešto!!! Stvarno je ovo dobra prilika i mesto za takav komentar..

Popravoslavljen kinez

14.08.2016. 08:48

@Nix - I j Japanci su Srbi...i Kiinezi...Jedino za tanzanijce i busmane nisam siguran...

phoenix 245

13.08.2016. 20:48

trebali smo pocetkom prve cetvrtine da igramo kao da nisu Amerikanci pred nama,to nas je porazilo nase nepouzdanje u sebe i naravno srece nismo imali...

БЛЕСИНГЕР(шипац)

13.08.2016. 22:38

Финансијери "хлеба и игара" морају да "побеђују" надолазећу силу не бирјући начине јер нато-нацизам и опстаје виртуалним и манипујациом којом "потврђују" своју "силину" онима који "џабалебаре" уживајући у њиховој "представи" ... Режисери су се "попели" на Месец, комету и на ГЛАВУ свом мислећем народу и целом Свету ... Гебелс би се УБИО због "наивности" у поређењу са овим нато-нацистичким зидарима зла и "зналцима" нечовечнисти !

DUNGA

13.08.2016. 22:53

kekec je 100% u pravu, pustite pravopis, jedini i neponovljivi drim tim je onaj iz 92g na čelu sa Jordanom zatim Malone, Robinson, Pipen, Barkly, Jonson, Ewing, i dr..... tada su igrali najbolji igrači na planeti i po njima je nazvana USA reprezentacija drim tim ili "tim snova", nakon njih nikada ameri nisu uspjeli dovest najjaču postavu ni na SP ni OI....

Ruben

14.08.2016. 14:01

@DUNGA - te vase teorije su besmislene ; najjaca postava je ona koju u datim okolnostima coach sakupi ; sve ostalo je teorija moguce i apsolutne vrednosti. Najbolji primer je ova srpska postava - i slepac vidi da bi u "najjacoj" trebao biti Bobi. Birecevic, Jovic pioniri za vrtic (ako to u kosarci postoji) a Stimac i Macvan za solidnu drugoligasku petorku ; i kao takvi su odlicni i poenta je tu.

DUNGA

14.08.2016. 21:50

@DUNGA - kazeš naše teorije su besmislene, pa ponoviš to što smo mi napisali samo si stavio problem srbije, a mi pišemo isto to samo o rep SAD-a..... iz "NEKOG" opravdanog ili ne opravdanog razloga nisu nikada poslije 92g zaigrali najbolji igrači koje ima NBA- liga i poanta je tu

БЛЕСИНГЕР(шипац)

13.08.2016. 22:58

Шта је то "сумњиво" да плувач од ТРИДЕСЕТ година "побеђује" и купи злато ... без допинга, наравно ... Да, кад "порасте", јер му је ТЕК ЛЕТО ТРИДЕСЕТО, просветлиће се и као Карл Луис , ПРОПЕВАЋЕ да га је "велики брат" кљукао средствима које је МОРАО да узима баш као и СВИ нато-нацистички гладијатори... и НИКОМ НИШТА ... Јер када ни ТО не помогне , режисери ће приказати "по-беду" скројеном сликом као, код ЧАВИЋА ... па "видели" сте , шта сте МОРАЛИ да "видите"... баш!

DUNGA

14.08.2016. 20:12

@DUNGA - što ti to znači "bankrotiro", ajde kada već pokušavaš imenom biti neko drugi, barem koristi svoj jezik i pismo, ali istina je da sam izgubio neke listiće na kladionici.....za to je kriv Đoković 2 puta i vaši vaterpolisti, evo pokušat ču ti pomoći. sutra hrvatska uzima zlato u jedrenju i broncu u hrvanju, zatim uzima zlato u bacanju diska..... idi uzmi pare

DUNGA

14.08.2016. 21:44

@Ruben - polako, kod nas kazu da "kanđija puca na kraju", vidim kod vas se slavi poraz od -3 protiv SAD-a isto su napravili franuzi izgubili 100-97 od SAD-a što znaći da se ameri sprdaju sa svima i igraju tek toliko koliko im treba i tako će biti do finala... nego koliko do sada ima rep srbije pobjeda u košarci na OI, a koliko RH, rugala se roda čaplji da ima veliki kljun