OLIMPIJSKA RAZGLEDNICA: Iz Putinove Srbije do Isusa

Julija JEVREMOVIĆ

03. 08. 2016. u 23:50

Da, da, imate Đokovića, ali ovde je Rambo mnogo poznat, mi Brazilci samo fudbal volimo, kaže taksista Žezus koji povezuje Putina i Srbiju

ОЛИМПИЈСКА РАЗГЛЕДНИЦА: Из Путинове Србије до Исуса

Policajac prati Novakov trening

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA "NOVOSTI": RIO DE ŽANEIRO

EGIPATSKI bokseri, dubl partnerka Sanje Mirze (da je bar legendarna Martina Hingis) u pratnji novinara "Indijan tajmsa", kineski izveštači kojih ima bar petoro po glavi njihovih stanovnika u Olimpijskom selu, uzbekistanski predstavnici u ko zna čemu i jedna Dankinja koja liči na Karolinu Voznijacki, ali nije. Za sportskog novinara nisu to baš idilični saputnici tokom 48 sati sambe na relaciji Beograd - Istanbul - Sao Paulo - Rio.

Ali odmah po sletanju na Galeao (već ta reč mami da zavijaš kroz nos kao rođeni Brazilac), izveštač sa Igara dobija tretman kao da će sutra lično da se bori za medalju. Svaka čast na 80.000 policajaca koji stežu prsten obezbeđenja oko olimpijskih krugova, ali volonteri su trenutno prva borbena linija organizacije. Ima ih kao žutih mrava, uniformisani su od kačketa do đona u boje Brazila i brži su od trake koje izbacuje kofere. Vojnička disciplina, samo sa više osmeha, doprinosi da procedura oko akreditacije traje kraće od pasoške kontrole, kao i potraga za medija transportom.

- Ja sam Žezus (Isus) i biću vaš vozač do hotela. Kao taksi, samo besplatan.

Posle 10.000 kilometara međ javom i snom u vazduhu, kao da se sam Kristo Redentor sa Korkovada ukazao i raširio ruke. Vožnju u automobilu veselih "Rio 2016" boja, gratis taksista je želeo da prekrati ćaskanjima iz opšte kulture.

- Srbija, Putin?

Dešava se da mešaju Srbiju i Sibir, ali ova paralela je kao - Brazil, Če Gevara?

- Ima jedan vaš fudbaler - postiđeni Isus je tražio iskupljenje prelaskom na domaći, fudbalski teren.

Prva lekcija u Riju. Ako nešto pođe naopako, pozovi se na Ramba Petkovića. Ni Novak Đoković neće biti toliko jaka karta.

- Da, da. Imate i njega. Ali Rambo je ovde mnogo poznat. Mi Brazilci samo fudbal volimo.

Isus je dodavao gas kroz čudne puteve gospodnje od aerodroma do hotela, obećavajući brda Glave šećera i doline Kopakabane kad izađemo iz krajeva neumivenih olimpijskim šmrkom. Na kraju je ponosno prstom pokazao na imenjaka raširenih ruku i družinu malih Nejmara koja u zanosu dižu pesak atraktivnije od bič-volej dama

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Spasoje

04.08.2016. 00:28

A jeste li videli Ziku koga se ceo svet boji? Nas Zika stigao i u Brazil iz neke laboratorije.