Srpski vaterpolisti neće se boriti za medalju na 18. SP u Gvandžou.

Podmlađeni tim Dejana Savića poražen je u četvrtfinalu od Španije 12:9 i igraće za plasman od 5. do 8. mesta.

07:03 - PRVA ČETVRTINA

Prvi napadi obe selekcije bili su neuspešni, Španci nisu ni šutnuli ka golu, dok je na drugoj strani Jakšić imao neuspešan pokušaj. Na isteku drugog minuta meča Španija dolazi do prednosti golom Fernandeza. "Delfini" nisu iskoristili prvog igrača više na meču, Ćuk je pogodio prečku, koja je u narednom napadu bila saveznik Srbije, u trenutku kada je naša selekcija imala igrača manje.

Na polovini uvodne deonice Španci dolaze do dva gola prednosti golom Ortege, posle isključenja Rašovića - 2:0, 4. minut. Jakšić je pokušao u polukontri, ali je Lopez uspešno intervenisao. Dve sjajne intervencije Rističevića i odbranjen napad sa igračem manje, bili su uvod u prvi gol Srbije na meču. Strahinja Rašović je u 6. minutu krunisao dobar napad sa igračem više.

07:21 - DRUGA ČETVRTINA

Ponovo su Španci prvi doplivali do lopte, ali, kao i u prvoj deonici, taj napad nisu završili pokušajem da ugroze gol Srbije. "Delfini" ne koriste dva igrača više u prvom napadu u nastavku meča, i odmah sledi kazna - Tahulj podiže prednost Španaca. Ponovo srpski vaterpolisti ne koriste brojčanu prednost (Lopez brani šut Mandiću) i ponovo ih kažnjava Tahulj. Španija u 3. minutu druge deonice vodi 4:1.

Upali su "delfini" u kontraritam, ne mogu da pronađu rešenje za pokretljivu defanzivu rivala, koji posle gola Munariza vode 5:1. Posle još jednog neuspešnog napada "delfina", Munariz postiže svoj drugi gol i u 6. minutu druge deonice podiže prednost Španije na velikih plus pet - 6:1. Savić traži tajm aut.

Strahinja Rašović postiže svoj i drugi gol Srbije na meču u napadu sa igračem više. Larumbe na drugoj strani golom završava napad sa igračem više. Konačno dve vezane uigrane akcije "delfina", koje za rezultat imaju dva vezana gola. Nikola Jakšić uspešno realizuje napad sa igračem više - 7:3. Na isteku prvog poluvremena poništen je gol Ćuka, pa se na veliki odmor ide s vođstvom Španije - 7:3.

07:39 - TREĆA ČETVRTINA

Ra razliku od prve dve deonice, Španci u trećoj koriste prvi napad u četvrtini i vraćaju pet golova prednosti. Konačno je i sreća pogledala "delfine", pa je iz dva pokušaja, golom Drašovića, realizovan igrač više. Deluju "delfini" mnogo bolje u uvodu treće deonice, Rističević je odbranio pokušaj Španaca u trenutku kada su imali dva igrača više, a na drugoj strani Stojanović postiže gol - 8:5, 2. minut.

Ponovo Španci dobijaju igrača više, ovoga puta postižu gol, ali Strahinja Rašović na drugoj strani treći put u dosadašnjem toku meča trese mrežu rivala - 9:6. Španija sada dobija i peterac, posle kojeg vode 10:6. Drašović dobija crveni karton i završava meč dva minuta pre kraja treće deonice, ali se "delfini" brane sa igračem manje, posle čega Vico postiže gol. Drugi put u ovoj deonici srpski vaterpolisti gube loptu u začetku napada na minus tri. Na kraju treće četvrtine "delfini" ne uspevaju da iskoriste igrača više i na poslednju mini pazu odlaze sa tri gola minusa - 10:7.

07:55 - ČETVRTA ČETVRTINA

Uz mnogo sreće Španci postižu gol sa dva igrača više u uvodnom napadu završnog kvartala, na drugoj strani Strahinja Rašović održava nadu "delfina" u preokret - 11:8, 2. minut. Ponovo srpski vaterpolisti prave ponovo veliku grešku, dobru odbranu su pokušali da materijalizuju kontrom, ali su loptu dodali bukvalno rivalu u ruke.

Rističević sada sa dve uzastopne odbrane "vadi kestenje iz vatre", ali "delfini" ne koriste napad sa igračem više. Ponovo Rističević brani, ali još jedan napad Srbije odlazi u nepovrat - 11:8, 5. minut.

Minut i 14 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Kabanjas postiže gol i stavlja tačku na ovaj četvrtfinalni duel - 12:8. Dedović, u napadu sa igračem više, postavlja konačan rezultat meča - 12:9.