Delfini žele što pre u Tokio

S.K.

30. 05. 2019. u 07:37

Evropski prvaci juče su u okrnjenom sastavu počeli pripreme za finalni turnir Svetske lige od 18. do 23. juna u Beogradu, na kojem pobednik vadi japansku vizu

Делфини желе што пре у Токио

Dejan Savić, kormilar Srbije Foto N. Paraušić

"DELFINI" žele već u "hramu vaterpola" "Tašmajdanu" da izbore plasman na Olimpijske igre 2020. u Tokiju. Evropski prvaci juče su u okrnjenom sastavu počeli pripreme za finalni turnir Svetske lige od 18. do 23. juna u Beogradu, na kojem pobednik vadi japansku vizu.

- Svetska liga svake četvrte godine dobija na značaju, jer pobedniku omogućava plasman na Olimpijske igre. To je naš imperativ i želimo da na "Tašu" zajedno sa navijačima izborimo Japan, što bi nam pomoglo da se na miru pripremamo za odbranu olimpijskog zlata - ističe selektor Dejan Savić.

Kormilar Srbije juče je počeo rad sa igračima koji su već završili klupsku sezonu. Kandidati za reprezentaciju dolaziće u etapama, a ekipa će biti kompletirana šest dana uoči starta završnog turnira, koji su naši dosada osvajali 11. puta.

- Kalendar je takav da ćemo tek kada se završi F8 Lige šampiona od 6. do 8. juna u Hanoveru biti kompletni. Zato moramo da napravimo malo drugačiji način rada. Neki igrači će morati da prođu bazične pripreme, dok ćemo druge morati da osvežavamo - podvlači Savić.

I ove godine zajedno će da sparinguju sa Australijancima.

- Nema veze što smo u istoj grupi. Godinama veoma dobro sarađujemo, tako da nemamo šta da krijemo jedni od drugih. Uvek se kaže da je četvtrtfinale najbitnije, ali kako samo prvo mesto donosti Tokio, jasno je da moramo sve da pobeđujemo - naglašava Savić.

SPEKTAKL NA "TAŠU"

SRBIJA je u grupi B sa Australijom, Hrvatskom i Kazahstanom, a u A su Japan, Mađarska, Kanada i Španija. Potom se sve ekipe ukrštaju u nokaut fazi. Inače, na otvorenom bazenu biće postavljene i montažne tribine, tako da će "delfine" moći da bodri 4.000 navijača.

- Siguran sam da ćemo kao i uvek takmičenje organizovati na vrhunskom nivou - uveren je Savić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije