SRBIJA će dobiti novog prvaka u vaterpolu. Za titulu prvaka od 29. maja boriće se Šabac i Crvena zvezda. To je epilog današnjih revanš mečeva polufinala plej-ofa. Šapčani su sa trona skinuli Partizan, pošto su na svom bazenu slavili posle peteraca – 21:19 (4:4, 4:5, 3:2, 5:4 – 5:4). U regularnom toku domaćin je nadoknadio minus iz Beograda (7:8) i pobedio sa 16:15. A na ruletu je presudilo iskustvo Šapčana.

Daleko izvesnije bilo je u duelu Crvene zvezde i Radničkog. Beograđani su u revanš ušli sa plus jedan (8:7) i na svom bazenu su torpedovali Kragujevčane sa 11:4 (2:0, 3:3, 2:1, 4:0).

Mada rezultat na semaforu govori da su crveno-beli lako došli do finala, malo je nedostajalo da dođe do drame i na plivalištu SC „Milan Gale Muškatirović“. Smireniji Beograđani su poveli sa 5:1 i kada se učinilo da su završili posao, trgli su se nervozni Kragujevčani. Gosti su za dva minuta smanjili na 5:4 i učinili meč neizvesnijim. U trećoj četvrtini vodila se žestoka borba sve dok Kristijan Šulc nije pogodio za 6:4, a igrači Radničkog nisu materijalizovali dva igrača više. Posle toga gosti nisu imali snage za veliki preokret.

U finalu se za razliku od polufinala igra na dve pobede.