Šampion se izvanrednim servisom i blokom revanširao izazivaču za poraz u Novom Sadu. Odbojkaši Vojvodine vratili su brejk, pošto su u Beogradu u drugoj utakmici finala plej-ofa nadigrali Crvenu zvezdu sa 3:1 (22:25, 25:14, 25:17, 25:15) i izjednačili na 1:1 u pobedama. Treća utakmica igra se 29. aprila u Novom Sadu, četvrta 1. maja u Beogradu, a eventualna majstorica 4. maja u Srpskoj Atini.

Domaćin je samo u prvom setu diktirao ritam, bio sigurniji i odlučniji u presudnim momentima i poveo sa 1:0. Međutim, gosti su se razigrali od drugog čina. Izvanrednim servisima, čvrstim blokom, sigurnim napadom razoružali su Beograđane. Zvezdaši su pokušali u četvrtom setu da se vrate u meč, vodili su sa 13:12, kada je šampion na servis Kovačevića napravio seriju 7:0 i slomi otpor osvajača Kupa.

DVORANA: Banjica. Gledalaca: 300. Sudije: Janković (Niš) i Petrović (Užice).

CRBENA ZVEZDA: Meljanac 2, Jevtić (libero), Petković, Đurđević (libero), Tadić, Mašulović 12, Petrović, Nejić 8, Sinđelić 1, Jovanović 2, Dodić 21, N. Pavlović, Andonović, D. Pavlović 4. Poeni – napad: 39, blok: 5, servis: 6, greške rivala: 21,

VOJVODINA NS SEME: Simić 17 (8 bl), Vučićević 15, Fundora, Škundrić (libero), Negić (libero), Kovačević 7, Vjeteski, Kujundžić 11, Kostić, Mehić 15, Radević, Todorović 1, Rudić, Perić. Poeni – napad: 41, blok: 16, servis: 9, greške rivala: 31.