Rukometaši Srbije poraženi su od Francuske u drugom kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Berlinu rezultatom 32:21 (15:12).

Izabranici Nenada Peruničića odlično su parirali protivniku u prvom poluvremenu, igrali egal sve do 24. minuta, a onda "potonuli".

U drugom poluvremenu odbrana "orlova" nije nalazila rešenje za raspoložene šutere Francuske, koji su pogađali sa svih pozicija dok su na golu imali sjajnog Žerara. Čuvar protivničke mreže zabeležio je 11 odbrana, dok kombinacija na golu Srbije Cupara - Verkić nije bila na visini zadatka.

Naša selekcija naredni meč odigraće u ponedeljak protiv Brazila.

20:30 - PRVO POLUVREME

Prvi napad na utakmici imala je Srbija, ali je Orbović posle šuta pogodio spoljni deo mreže. Francuzi na drugoj strani odmah šalju loptu u mrežu Cupare i dolaze do početnog vođstva. Naš rival odlično igra u odbrani, ali nema rešenje za silovit šut Mošića sa deset metara (1:1). "Orlovi" sjajnim kretanjem u odbrani u dva navrata sprečavaju "plave" da realizuju kontru, a Marsenić i Mošić to kažnjavaju za vođstvo 3:1.

Karabatić je iznudio sedmerac, a Gigu savladao Verkića (3:2). Izgledalo je kao da će Francuzi uspeti da se odbrane u narednom napadu Srbije, ali se Marsenić odlično snašao na crti. Ipak, nedugo potom, zbog udarca koji je zadao Giguu u predelu lica, naš pivot je dobio isključenje.

Francuska sa novog sedmerca stiže na minus jedan, a posle sjajne akcije Mema, Engesana i Fabregasa dolazi do izjednačenja u 11. minutu (4:4). Engesan je potom doneo vođstvo "plavima", ali se Vanja Ilić sa sedmerca pobrinuoda se rezultat poravna (5:5).

Pivotmen Srbije Marsenić u 14. minutu grubo je fauliran, a potom se sudario glavom sa jednim protivničkim bekom. Zbog krvarenja je morao da napusti teren, kako bi mu se ukazala pomoć i promenio dres.

U nastavku je sa dva pogotka zablistao Radivojević, koji je Srbiji doneo novu prednost 7:6. Međutim, ne dozvoljavaju rivali "orlovima" da se "odlepe". Posle novog sedmerca rezultat je 7:7, ali ne zadugo. Kukić je odlično uposlio Radivojevića, koji po treći put pogađa gol Žerara (8:7). Klupa Francuske je zatražila tajm-aut.

Mem je uspešno realizovao narednu akciju i dogovor sa trenerom, ali Mošić uzvraća na drugoj strani. Posle sedme odbrane Žerara, Francuzi prelaze u vođstvo - 11:9. Sada Peruničić traži tajm-aut. Golmani Srbije Verkić i Cupara još uvek su sa nulom kada su odbrane u pitanju.

U 26. minutu, nakon zatraženog predaha sa klupe "orlova", Cupara konačno uspeva da uhvati loptu i zaustavi šut protivnika. Ipak, naši momci još jednu kontru bacaju u vodu, a Abalo donosi Francuzima plus tri (12:9). Lagar pogađa za 13:9, uz isključenje za Orbovića.

Marsenić je nastavio da zadaje muke odbrani rivala, iznudio je sedmerac, a Vanja Ilić silovito šutirao i savladao Žerara. Abalo je ponovo bio precizan sa desnog krila, ali uzvraća Vanja Ilić. Remili je vratio "plavima" plus četiri, a onda po isteku prvog poluvremena - senzacija! Srbija je imala priliku da izvede deveterac i šutira direktno na gol. Učinio je to Mošić na maestralan način i preko kompletne odbrane rivala pogodio sam Žerarov gornji levi ugao. Posle 30 minuta igre rezultat je 15:12 u korist Francuske.

21:25 - DRUGO POLUVREME

Na startu drugog poluvremena Francuska dolazi do najubedljivije prednosti u dosadašnjem toku meča - 17:12. Vujić je smanjio zaostatak "orlova", ali ne zadugo. Porte je vratio plus pet "plavima. Nižu se greške u napadu našeg tima, a protivnik to kažnjava (19:13). Peruničić traži tajm-aut.

Nastavlja se niz grešaka "orlova" - neprecizna dodavanja, koraci... Naš rival koristi svaku "rupu" u odbrani, dok su Cupara i Verkić nemoćni na golu. Lagar, Maje i Krebil donose Francuzima ogromnu prednost - 22:13.

Pušica je konačno prekinuo niz loših akcija i kontri naše selekcije. Srbija je za 11 minuta igre u drugom poluvremenu postigla svega dva pogotka. Počeli su da greše i Francuzi, a Pušica to koristi da se još jednom upiše u listu strelaca.

Karabatić je zatresao mrežu Verkića, a onda je Radivojević u dva navrata silovitim šutem zatekao Žerara. Srbija se približila na 23:17, ali je ubrzo uporni Maje postigao novi pogodak za Francusku.

U 50. minutu delegat meča prekinuo je igru jer je primetio da je Srbija u jednom napadu imala igrača više na terenu zbog loše izvedene izmene. "Orlovi" su kažnjeni isključenjem, a Francuzi su dobili novi napad. Iskoristili su pad u koncentraciji naših reprezentativaca i došli do dvocifrene prednosti - 28:17.

Radivojević sa sedmerca smanjuje zaostatak, ali samo na kratko, do novog pogotka Fabregasa. Radivojević je danas najsigurniji u našem timu, šutirao je 6/6 za sada.

Neverovatna partija Francuske u drugom poluvremenu! Rotirali su i menjali igrače na svim pozicijama, a ipak uspevali da savladaju Cuparu i Verkića, koji večeras jednostavno nisu na nivou. Poveli su 30:18, ali je onda Orbović konačno prekinuo seriju protivnika.

U samom finišu meča i Peruničić je promešao karte. Priliku je dobio debitant Vorkapić. Orbović je savladao Žerara za 32:21 i tako postavio konačan rezultat na ovom meču.