Remi "orlova" na startu Svetskog prvenstva. U prvom meču na planetarnom šampionatu Srbija je odgirala nerešeno sa Rusijom - 30:30 (16:16).

Posle prvog poluvremena u kojoj su Rusi imali čak devet sedmeraca, norveške sudije su u drugom promenile kriterijum suđenja, izabranici Nenada Peruničića su na tri minuta pre kraja imali dva gola prednosti (29:27). Dibirov je u završnici iz sedmerca izjednačio, Srbija je imala napad za pobedu, Kukićev šut je odbranio Grams, a Rusi nisu realizovali poslednji napad.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nemanja Ilić sa šest pogodaka, dok je na drugoj strani Timur Dibirov 12 puta zatresao mrežu.

18:37 - PRVO POLUVREME

Odličan početak za reprezentaciju Srbije, Nemanja Ilić je uspeo da udvostruči vođstvo posle tri minuta igre (2:0).

Rusi na startu imaju veliku pomoć sudija. U prva četiri napada, četiri sedmerca, samo dva su realizovali za svega pet minuta igre. Za to vreme dva isključenja za Srbiju (3:2).

Odličan napad Srbije, Pušica postiže gol, ali Nemci vraćaju sa krila preko Dibirova."Orlovi" odlično odgovaraju na sve to, uvećavaju prednost na 6:3, ali je usledio novi sedmerac za Ruse, ovaj su realizovali, uz isključenje (6:4).

Rusi koriste grešku i pogađaju prazan gol, ali raspoloženi Pušica pogađa. Rusi, prvi put u 13. minutu igraju sa igračem manje, ali su preko Dibirova realizovali napad (7:6).

Peruničić i klupa Srbije protestuju, ali norveški arbitri nastavljaju, peti sedmerac za Rusiju kojim dolaze do izjednačenja na polovini prvog poluvremena (7:7).

Marsenić je očigledno fauliran, sudije ništa ne sviraju, ali on i pored toga uspeva da zatrese mrežu. I naravno, novi penal na drugoj strani. Ovog puta Verkić brani. Rusi posle dužeg vremena daju gol iz igre, ali već u narednom napadu dobijaju novi sedmerac, uz isključenje Nemanje Ilića. Vujić treći put pogađa, sudije tek posle toga isključuju Žitnikova, iako je Dibirov napravio faul. U igri pet na pet Škurinski izjednačuje, ali Marsenić vraća vođstvo (11:10).

Dibirov iz "mrtvog ugla" majstorski postiže gol, svoj četvrti na meču. Zelenović ima odgovor na to. Ubrzo, novi sedmerac, gol Dibirova. Rusi dolaze do prvog vođstva u 24. minutu (12:13).

Neverovatan kriterijum norveških arbitara, za startove koji su na drugoj strani bili sedmerci, Srbiji ništa nije suđeno. Čak su i navijači na tribinama reagovali zvižducima, Peruničić i klupa protestuju. I pored svega toga Srbija na poluvremenu ima nerešen rezultat - 16:16. Jedan zanimljiv podatak - Rusija je u prvih pola časa igre izvela devet sedmeraca.

19:32 - DRUGO POLUVREME

Rusi za nijansu bolje započinju drugi deo, ali Srbija nema nameru da posustane, posle pet minuta igre u nastavku Srbija je konačno dobila sedmerac, tek drugi u meču, Radivojević potom donosi ponovo prednost "orlovima" uz isključenje za protivnika (19:18).

Rusija rizikuje i igra bez golmana usled igrača manje. Srbija to koristi na fanstastičan način i lako realizuje napade bez čuvara mreže. Srbija ima tri gola prednosti (22:19).

Kriterijum Norvežana je znatno drugačiji u drugom delu, ovog puta Srbija dolazi do drugog sedmerca, Nemanja Ilić ga realizuje (23:19). Tajm-aut Rusa, Peruničić traži od svojih igrača da budu mirni i da nastave sa čvrstom igrom u odbrani.

Kratka pauza je značila Rusiji koja je uspela da se vrati u igru (23:22). Tajm-autom reaguje i Peruničić i zahteva znatno veću koncentraciju od svojih izabranika i više dodavanja. Faul na Zelenoviću i sedmerac, Nemanja Ilić ga pretvara u dva gola prednosti (24:22).

Raspoloženi Dibirov pravi velike probleme odbrani Srbije, da bi posle brze kontre Šiškarev ponovo izjaendačio na polovini drugog poluvremena (24:24).

Norvežani sude novi sedmerac za Srbiju, odlična realizacija i prednost za Srbiju. Kapiten Ilić je imao priliku sam u kontri da reši napad, ali je Grams odbranio. Na 10 minuta pre kraja "orlovi" imaju minimalnu prednost (26:25).

Posle dužeg vremena 10. sedmerac za Rusiju. Peruničić je vratio Verkića na gol, ali je Dibirov bio precizan i tako postao prvi igrač sa dvocifrenim brojem pogodaka na meču. Ilić promašuje sedmerac, Rusi dolaze do prednosti, ali Kukić odmah vraća neizvesnost (27:27).

"Bomba" Nenadića za vođstvo, Cupara na drugoj strani brani šut Šiškarova. Peruničić je tražio kratak odmor, objasnio da želi napad na Nemanju Ilića. Nije napad išao kako je selektor želeo, ali je Vujić pogodio za dva gola prednosti na tri minuta pre kraja (29:27).

Kiseljev smanjuje zaostatak, Kukić vraća prednost, ali u svom tom slavlju zbog pogotka Dibirov koristi i brzom reakcijom daje novi gol. Zelenović je ostao da leži na terenu, žali se na povredu, morao je na klupu (30:29). Kontra Rusije, Kukić pravi faul, sudije pokazuju na sedam metara, Dibirov šutira i pogađa za izjednačenje na 90 sekundi pre kraja (30:30).

Rusija je imala kontru sa dva igrača više, usled kontra, ali Žitnjikov pravi faul u napadu. Umesto smirenog i dugog napada, Srbija kreće u brzu akciju, Kukić šutira, Grams brani, Rusiji ostaje osam sekundi za poslednji napad. Tajm-aut Rusa, Peruničić zahteva od svojih izabranika da ne dozvole šut ka golu. Kiseljev pokušava, lopta ide daleko preko prečke.

Remi Rusije i Srbije u Berlinu - 30:30.