Takmičari iz Srbije na romskim OI
12. 09. 2018. u 11:33
Generalni sekretar SSS Goran Marinković, pored pomoći Romskoj inicijativi da otputuje u Sloveniju, posavetovao je kako rukovodstvo može preduzeti sledeće korake kako bi unapredili sport romske zajednice
Bliži se Četvrta romska olimpijada. Na ovom takmičenju, koje se od 30. septembra održava u Sloveniji u mestu Murska Sobota, učestvovaće i takmičari iz Srbije.
Predsednik Romske inicijative Milorad Popović posetio je Sportski savez Srbije i predstavio plan aktivnosti. Na ovom takmičenju biće odigrana i prijateljska utakmica između predstavnika Srbije i Slovenije.
Generalni sekretar Sportskog saveza Srbije Goran Marinković, pored pomoći Romskoj inicijativi da otputuje u Sloveniju, posavetovao je kako rukovodstvo može preduzeti sledeće korake kako bi unapredili sport romske zajednice.
Lobi 2
12.09.2018. 12:01
prema nasem zakonu nosioci medalja sa OI dobijaju sportsku penziju od 40 g i do 1300 evra i 40.000 evra za medalju kes. mnogo uspeha im zelim!
Čist primer rasizma. Trebalo bi onda i Indijanske OI, Aboridžanske OI i tako redom.
Komentari (2)