SVE U NAŠIM RUKAMA: Odbojkaši imaju realne šanse da se plasiraju na F6 Lige nacija
19. 06. 2018. u 06:39
Kada imamo energiju kao protiv Poljske, onda nije bitno ko je sa druge strane mreže. Bez toga mi smo obična ekipa i nemamo šta da tražimo sa najjačim selekcijama sveta - naglašava selektor Nikola Grbić
Kovačević i Krsmanović foto: FIVB
SAMI odlučuju o svojoj sudbini. Odbojkašima se posle pobede nad Poljskom (3:0) vratio osmeh na licu, jer su na dobrom putu ka završnom turniru Lige nacija od 4. do 8. jula u Lilu.
"Orlovi" su trenutno na šestom mestu, koje vodi u Francusku, i da bi tu ostali moraju poslednjeg vikenda, na turniru grupe 18. od 22. do 24. juna u Đijagmenu da pobede Kanadu, Japan i domaću Kinu kako ne bi osluškivali vesti iz Melburna i Modene.
- Kada imamo energiju kao protiv Poljske, onda nije bitno ko je sa druge strane mreže. Bez toga mi smo obična ekipa i nemamo šta da tražimo sa najjačim selekcijama sveta. Drago mi je što smo na turniru u Hofman Estejtsu posle očajne partije sa SAD iz meča u meč dizali igru i sebi stvorili mogućnost da se plasiramo na završni turnir - naglašava selektor Nikola Grbić.
PROČITAJTE JOŠ: Odbojkaši Srbije pobedili Poljsku u Ligi nacija
"Orlovi" su juče iz Čikaga poleteli ka Kini i nadaju se da će na poslednjem turniru ligaškog dela da zaigraju još bolje.
- Moramo da budemo zadovoljni učinkom na američkoj turneji, jer smo ostvarili planirane dve pobede. Jednom nogom smo na F6, ali u Đijamengu moramo da pružimo maksimum. Preksinoć se videla naša prava energija i ako ponovimo deo takvog izdanja, imamo čemu da se nadamo u Kini - ističe Uroš Kovačević.