Crna Gora posle pobede nad Italijom u polufinalu EP: Mađarska sledeći rival
19. 01. 2016. u 19:58
Vaterpolisti Crne gore preko Janovića, Braguljana i Radovića savladali Italijane. Za finale sa Mađarskom koja je pobedila Hrvatsku sa 8:5
Draško Braguljan Foto: N. Paraušić
Najefikasniji u selekciji Crne Gore bio je Nikola Janović sa četiri gola, dok su se po dvaput u listu strelaca upisali Darko Braguljan i Aleksandar Radović.
Reprezentaciju Italije predvodio je Frančesko di Fluvio sa dva gola.
Oko 2.500 gledalaca u Beogradskoj areni imalo je priliku da gleda veoma uzbudljivu i oštru utakmicu četvrtfinala. Italija je povela preko Kristijana Prešutija, ali Crna Gora je veoma brzo nakon toga golovima Nikole Janovića i Aleksandra Radovića stigla do preokreta.
Frančesko di Fluvio je Italijanima na dva minuta pre kraja prve četvrtine doneo poslednje izjednačenje na meču, da bi u samoj završnici prvog perioda Antonio Petrović posle kontranapada vratio prednost Crnoj Gori.
Crna Gora je u nastavku sureta igrala veoma čvrstu odbranu, što je uzrokovalo veliki broj isključenja, ali Italija to nije uspela da iskoristi, a i na golu je bio izuetno raspoloženi Miloš Šćepanović.
Izabranici Vladimira Gojkovića veoma dobrom igrom u trećoj četvrtini stigli su do tri gola prednosti (6:3), ali se Italija sa dva vezana gola vratila u igru (5:6).
Ipak, tim Alesandra Kampanje posustao je na kraju treće deonice i na početku poslednje četvrtine, pa je Crna Gola s dva gola Darka Braguljana i Nikole Janovića stekla četiri gola prednosti i prelomila utakmicu.
Crna Gora će se u polufinalu igrati protiv Mađarske koja je pobedila Hrvatsku sa 8:5 (2:1, 3:2, 1:1, 2:1).
Goki
19.01.2016. 22:12
U finalu braca: SRBIJA-Crna Gora... 1 Srbija, 2 Crna Gora...
Po cemu braca. nije Republika srpska .
...да смо браћа, играли би у истој тешко,напред Србија!!!
Komentari (3)