Dominim Tim je ovosezonska noćna mora za Rodžera Federera. Austrijski teniser je treći put u ovoj takmičarskoj godini savladao švajcarskog asa – ovoga puta na startu završnog Mastersa u Londonu – 7:5, 7:5.

Duel u engleskoj prestonici bio je idealna prilika Federeru da se Timu revanšira za poraze u Indijan Velsu i Madridu. Brejkom je otvorio duel, ali je brzo izgubio prednost (u četvrtom gemu) pa se do same završnice prvog seta vodila izjednačena borba bez prilika za oduzimanje servisa. Prva je došla u 10. gemu, za Tima, koju je Austrijanac iskoristo i potom, uz malo poteškoća, završio prvi servis.

Federer je u drugom setu u četvrtom gemu ispustio priliku da uzme servis petom teniseru sveta, koji je u 10. na veoma ubedljiv način, bez izgubljenog poena, napravio brejk i došao nadomak trijumfa. Tada kao da se ruka stegla Dominiku, sa nekoliko grešaka je dozvolio Federeru dve prilike da drugi set odvede u taj brejk, ali je odličnim servisima spasao obe brejk lopte i potom drugu priliku pretvorio u trijumf.

U utorak će Tim najverovatnije igrati protiv Novaka Đokovića, koji je u nedelju poslepodne bio ubedljiv protiv Italijana Matea Beretinija (6:2, 6:1), ali će konačnu odluku dati organizatori turnira.