ISTORIJA iz polufinala turnira u Dohi ponovila se u četvrtom kolu Majami opena. Uporni Roberto Bautista Agut ponovo je bio koban za Novaka Đokovića i to pošto je najbolji teniser na planeti, baš kao u Kataru, osvojio prvi set - 6:1, 5:7, 3:6!

U prvoj trećini meča Novak je bio gotovo bezgrešan. Nije dozvolio Agutu da se rastrči. Nizao je gem za gemom do 5:0, pa ga je samo jedan poen delio od toga da “počisti” Španca u prvom setu. Nije iskoristio dve set lopte na servis Španca koji je nedugo zatim spasao i treću, pa na kraju ipak izbegao “čišćenje”. Ipak, to nije poremetilo ritam Novaka koji je za 33 minuta završio prvi set. Dobro je krenuo i u drugom. Odmah je napravio brejk. Ali, onda je usporio. Tačnije, Agut je počeo da ulazi u udarce. Odmah je vratio brejk i sve više nagoveštavao da neće tek tako da poklekne pred prvim reketom sveta bez obzira na lak gubitak prvog seta.

Osetio je pad u igri Novaka kome se postotak prvog prvog servisa sa 70 odsto u prvom setu spustio na 50 u drugom. Postajao je Španac sve agresivniji. Dobrim kretnjama, ali i preciznijim udarcima terao je srpskog tenisera da se žestoko pomuči za gotovo svaki poen i stigao do 5:4.  Stigla je i kiša koja je posle sat i 27 minuta igre poslala tenisere u svlačionicu na 40-ak minuta. Lako je Novak po povratku na teren odbio prvi napad španskog tenisera,  izjednačio je na 5:5, a zatim imao priliku u za brejk. Međutim nije je iskoristio, pa je opet morao da spasava set na svoj servis. Dobro je krenuo, poveo 30:0, ali je Agut i dalje bio gotovo na svakoj lopti. Domogao se prve, zatim i druge set lopte koju je materijalizovao, prebacijući pritisak na Novaka u trećem setu.

Nije Agut bio toliko impresivan u poslednjoj deonici koliko je na rezultat uticao pad koncentracije Novaka. Često je Đoković grešio u završnim udarcima posle dobre pripreme poena, povećavajući Špancu krila da doleti do dva brejka u poslednjem i da na kraju iskoristi prvu od dve vezane meč lopte za ulazak u četvrtfinale.