Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je masters u Torontu u osmini finala.

Nekada prvi reket sveta poražen je od talentovanog Grka Stefanosa Cicipasa posle dva sata i 17 minuta igre 2:1 (6:3, 6:7, 6:3).

20:01 - PRVI SET

0:1 Cicipas je uvodni gem na meču osvojio bez izgubljenog poena.

1:1 Već u prvom servis gemu na meču Novak je morao da spašava brejk lopte. Cicipas je, posle 40:15 uspeo da dođe do izjednačenja, a potom i do dve prilike da oduzme servis Novaku, koji je treću gem loptu pretvorio u poen za izjednačenje.

1:2 Uz dva izgubljena poena Grk osvaja treći gem na meču.

2:2 Novak osvaja gem ubedljivo, bez izgubljenog poena.

2:3 Cicipas je siguran, uz jedan izgubljen poen zadržava minimalnu prednost.

2:4 Prvi do brejka dolazi Cicipas. Grk je iskoristio drugu, od tri vezane prilike da oduzme servis srpskom asu.

2:5 Zapretio je Novak mladom Grku, došao do 40:40, ali nije uspeo da osvoji poen kojim bi došao u priliku da vrati brejk.

3:5 Još jednom je Cicipas namučio Novaka. Ne ide prvi servis Đokoviću, koji je tek posle 40:40 uspeo da osvoji dva vezana poena i ostane u setu.

3:6 Posle 41 minuta igre, Grk osvaja prvi set, osvojivši odlučujući gem bez izgubljenog poena.

20:48 - DRUGI SET

1:0 Novak vodi prvi put na meču. Uvodni gem drugog seta osvojio je iskoristivši drugu, od tri vezane gem lopte.

1:1 Cicipas ne posustaje. Lako, uz jedan izgubljen poen, poravnava rezultat.

2:1 Novak konačno vezuje dva lako osvojena servis gema. Ovoga puta srpski as dolazi do minimalnog vođstva bez izgubljenog poena.

2:2 Kao u prethodnom, Cicipas osvaja gem bez izgubljenog poena.

3:2 Uz jedan izgubljen poen Novak osvaja peti gem drugog seta.

3:3 Cipras je neumoljiv. Ponovo osvaja gem bez izgubljenog poena.

4:3 Novak siguran, koristi prvu od dve vezane gem lopte.

4:4 Pokušao je Novak da zapreti iako je gubio 40:0, osvojio je dva naredna poena, ali treću priliku Grk koristi da poravna rezultat.

5:4 Posle nekoliko sigurnih i ubedljivo dobijenih gemova Novak je morao da spašava dve vezane brejk lopte. Uspeo je i prvu gem priliku pretvorio u osvajanje devetog gema.

5:5 Poslednju, od dve vezane gem lopte, Cipras koristi da peti put u drugom setu izjednači rezultat.

6:5 Novak je osigurao taj brejk iskoristivši poslednju, od tri vezane gem lopte.

6:6 Taj brejk će odlučiti pobednika drugog seta, pošto Cicipas osvaja gem uz jedan izgubljen poen.

7:6 Novak je uspeo da meč odvede u treći set, pošto je u taj brejku slavio 7:5. Već na startu odlučujućeg seta Đoković je napravio mini brejk, potom je prilikom vođstva od 5:3 osvojio još jedan poen na servis rivala i potom treću set loptu pretvorio u poen za 1:1.

21:51 - TREĆI SET

0:1 Uz dva izgubljena poena Cicipas osvaja prvi gem u nastavku meča.

0:2 Drugi put na meču Grk oduzima Novaku servis, iskoristivši drugu brejk loptu.

0:3 Posle skoro dva sata igre Novak je došao do prvih brejk lopti, ali nije uspeo da ih iskoristi. Poveo je srpski as 15:40, i imao veliku priliku da osvoji gem, ali je forhend paralelu poslao u aut, posle čega je Grk osvojio naredna tri poena i potvrdio brejk.

1:3 Ponovo je mladi Cicipas pretio Novaku, došao do 40:40, ali je Đoković uspeo da odbrani servis i osvoji prvi gem u nastavku meča.

1:4 Cicipas je više nego siguran, uz jedan izgubljen poen dolazi na dva gema od najveće pobede u dosadašnjoj karijeri.

2:4 Nije se mnogo Grk trudio da napadne servis Đokovića, koji uz jedan izgubljen poen ostaje na brejku zaostatka.

2:5 Đoković ima samo još jednu priliku da zadrži šansu za pobedu.

3:5 Cicipas će u narednom gemu servirati za pobedu, pošto je Novak drugu od tri vezane gem lopte pretvorio u poen osvajanje osmog gema.

3:6 Kao i u najvećem delu meča, Grk nije ostavio ni najmanju priliku Novaku da mu ugrozi servis, pretvorivši prvu od dve vezane meč lopte u poen za senzacionalan trijumf.