Najbolji srpski tenisr Novak Đoković plasirao se u treće kolo mastersa u Torontu.

Posle pobede na startu turnira protiv Mirze Bašića, nekada prvi reket planete savladao je domaćeg tenisera Petera Polanskog 6:3, 6:4.

18:10 - PRVI SET

1:0 Iako je Polanski poveo 0:30, Novaku su pripala naredna četiri poena za osvajanje uvodnog gema na meču.

1:1 Polanski uz jedan izgubljen poen osvaja svoj prvi servis gem na meču.

2:1 Novak lako i ubedljivo, uz jedan izgubljen poen, osvaja treći gem.

2:2 Neiznuđenom greškom Novaka iz forhenda, u odlučujućem poenu, Kanađanin poravnava rezultat.

3:2 Novak je siguran, gubi samo jedan poen i održava minimalnu prednost.

3:3 Polanski osvaja gem s nulom.

4:3 Dupla servis greška na otvaranju gema kao da je nagovestila da će Đoković imati poteškoća da sačuva servis. Iako Kanađanin nije uspeo da dođe do prilika za brejk, Novak je u najdužem gemu u dosadašnjem toku meča tek posle tri izjednačenja uspeo da održi vođstvo.

5:3 Posle najdužeg, usledio je jedan od najbržih gemova, koji je Novaku doneo brejk i priliku da u narednom gemu servira za set. Đoković je servis rivalu oduzeo bez izgubljenog poena.

6:3 Sigurno, uz jedan izgubljen poen, Novak osvaja deveti gem prvog seta, iskoristivši prvu, od dve vezane, set lopte.

18:40 - DRUGI SET

0:1 Prvi put na meču Polanski vodi, iskoristivši, na otvaranju drugog seta, drugu od tri vezane gem lopte.

1:1 Novak uzvraća i uz jedan izgubljen poen osvaja prvi servis gem u nastavku meča.

1:2 Napao je Đoković servis rivala, stigao do izjednačenja, ali je Polanski osvojio naredna dva poena i sačuvao servis.

2:2 Siguran je srpski as, bez izgubljenog poena osvaja četvrti gem u drugom setu.

2:3 Dva odlična servis znatno su olakšala posao Kanađaninu, koji je uz dva izgubljena poena zadržao minimalnu prednost.

3:3 Bez mnogo muke Novak osvaja šesti gem u drugom setu, iskoristivši jedinu gem loptu.

3:4 Polanski je sačuvao servis. Iako nije uspeo da pripreti brejk loptom, Đoković jekonstanto vršio pritisak, ali je Kanađanin uspeo da se sačuva, pretvorivši drugu gem loptu u odlučujući poen.

4:4 Uz jedan izgubljen poen Novak četvrti put u setu poravnava rezultat.

5:4 Novak pravi brejk i u narednom gemu serviraće za pobedu. Iako početak gema nije nagoveštavao veliku borbu, pošto je srpski as poveo 0:40, Polanski je uspeo da se vrati i "položi oružje" tek posle više od sedam minuta igre u devetom gemu. Kanađanin je spasao četiri brejk lopte, ali petu nije uspeo.

6:4 Novak je u trećem kolu Rodžers kupa, pošto je odlučujući gem osvojio uz dva izgubljena poena, i dva odservirana asa.